Lukašenko neiebilst pret kopīgu valūtu ar Krieviju

FOTO: Reuters/ScanPix

Baltkrievijai nav iebildumu pret kopīgu valūtu ar Krieviju, piektdien paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

"Mēs esam par. Protams, tas būs rublis, jums (Krievijai) ir rublis, un mums ir rublis. Tas būs ne Krievijas, ne Baltkrievijas rublis. Tas būs mūsu kopīgais rublis," piektdien sarunā ar mediju pārstāvjiem pavēstīja Lukašenko.

Viņš arī norādīja, ka nav svarīgi, kur atradīsies kopīgās valūtas emisijas centrs. "Nav svarīgi, kur tas atradīsies, lai būtu Pēterburgā - Krievijas prezidenta dzimtenē, manā mīļākajā pilsētā. Lai būtu tur," sacīja Lukašenko.

Viņš arī pavēstīja, ka abām valstīm nepieciešams iet uz tālāku tuvināšanos, vienlaikus uzsverot, ka "šodien milzīgajai valstij nav nekādu nodomu aprīt Baltkrieviju".

"Nekādu mājienu no vismaz Krievijas prezidenta puses, ka Baltkrieviju vajag inkorporēt, iekļaut Krievijas sastāvā, es neesmu redzējis ne reizi, pat noskaņojuma tāda nav bijis. Es to sajustu. Es godīgi saku: lielai valstij nav nekādu nodomu aprīt Baltkrieviju," pavēstīja Lukašenko.

Viņš atsaucās uz aptaujas rezultātiem, saskaņā ar kuriem 98% Baltkrievijas pilsoņu balsotu pret abu valstu apvienošanos, Baltkrievijas iekļaušanu Krievijas sastāvā.

"Ne tāpēc, ka mums sabiedrība ir noskaņota pret Krieviju, bet tāpēc, ka izaugušas jaunas paaudzes un vecās sapratušas, ka mēs varam dzīvot un sadarboties citā formā, kā tuvi cilvēki. Baltkrievi grib būt kopā ar Krieviju, taču dzīvot savā dzīvoklī. Kas tur slikts?" pavēstīja Lukašenko. "Tāpēc mēs ar Krievijas prezidentu vienojāmies, ka nekādā gadījumā nedrīkst izdarīt pārāk lielu spiedienu uz šo situāciju."

Uz augšu