FKTK saņēmusi Kontroles dienesta apstiprināto "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pirmdien saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) apstiprināto likvidējamās "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģiju, aģentūrai LETA sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja.

Viņa informēja, ka FKTK padome lēmumu par "ABLV Bank" kreditoru pārbaužu metodoloģijas apstiprināšanu pieņems tuvākajās dienās.

Upleja piebilda, ka no FKTK puses ir veikts liels darbs, metodoloģijā iekļaujot vairāk nekā 700 labojumu.

Jau vēstīts, ka ir ieildzis "ABLV Bank" kreditoru izvērtēšanas metodoloģijas apstiprināšanas process.

Tāpat ziņots, ka Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju, bet FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazināt draudus savām augsta riska darbībām.

Uz augšu