Tiesai nodod lietu par nekustamā īpašuma izkrāpšanu Limbažu rajonā

Tiesa; ilustratīvs foto.

FOTO: Reuters / Scanpix

Prokuratūra Vidzemes rajona tiesa nosūtījusi krimināllietu, kurā par nekustamā īpašuma izkrāpšanu Limbažu rajonā pie kriminālatbildības saukta viena persona, informē prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Apsūdzētais laikā no 2017. līdz 2018. gadam savā rīcībā ieguva viltotus darījumu apliecinošus dokumentus un izkrāpa īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu Limbažu rajonā.

Pirkšanas - pārdošanas līgumā norādīts, ka apsūdzētais it kā veicis apmaksu 10 000 eiro apmērā cietušajai personai par nekustamo īpašumu. Lai izkrāptu tiesības uz svešu nekustamo īpašumu un nekustamo īpašumu, apsūdzētais izmantoja viltotus dokumentus, kuros bija viltoti cietušās personas paraksti, kā arī notāra paraksti un zīmogs.

Apsūdzētais izkrāpto īpašumu pārdeva trešajai personai par 160 000 eiro, saņemot vairākus bezskaidras naudas pārskaitījumus par nekustamā īpašuma realizēšanu trešajai personai. Apsūdzētais apzinoties, ka esošie finanšu līdzekļi ir noziedzīgi iegūti, tos lielā apmērā legalizēja, izņemot vairākos paņēmienos skaidrā naudā no bankas konta.

Izmeklēšanas laikā izkrāptais nekustamais īpašums tika atgriezts cietušajai personai.

Pret pārejām kriminālprocesā iesaistītām personām pirmstiesas izmeklēšana turpinās.

Uz augšu