Ziemeļkorejas satelītu palaišanas centrā konstatēta jauna aktivitāte

Ziemeļkorejas galvenais satelītu palaišanas centrs

FOTO: Reuters/ScanPix

Ziemeļkorejas galvenajā satelītu palaišanas centrā vērojama aktivitāte, kas varētu nozīmēt, ka Phenjana sākusi objekta atjaunošanu pēc neveiksmīgā samita Hanojā, paziņojis Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centrs (CSIS).

Aktivitāte konstatēta centrā, no kura Phenjana palaida kosmosā satelītus laikā no 2012.gada līdz 2016.gadam. Šajā objektā Ziemeļkoreja arī mēdza izmēģināt raķešu dzinējus.

Starptautiskā sabiedrība nosodīja Ziemeļkoreju par satelītu palaišanu, saskatot tajā maskētus ballistisko raķešu izmēģinājumus.

Aktivitāte palaišanas centrā sākās divas dienas pēc Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās Hanojā.

Samits beidzās ātrāk, nekā bija plānots, un nekāda vienošanās netika panākta.

''Šis objekts bijis kluss kopš 2018.gada augusta, kas liecina, ka pašreizējā aktivitāte ir tīša un mērķtiecīga," norādīja CSIS.

Taču ekspertu grupas "38 North" direktors Džoels Vits pauda viedokli, ka šī aktivitāte obligāti nenozīmē, ka Ziemeļkoreja gatavojas jaunam starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumam.

Viņš norādīja, ka līdz šim Ziemeļkoreja nav izmēģinājusi starpkontinentālās ballistiskās raķetes šajā objektā, un sagatavošanās šādam izmēģinājumam prasītu daudz lielāku aktivitāti par līdz šim konstatēto.

Uz augšu