Ministrs: Lai īstenotu LDz biznesa modeli, ar trim padomes locekļiem ir par maz

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Satiksmes ministrija izsludinājusi konkursu uz divām VAS "Latvijas dzelzceļš" padomes locekļu vietām, jo uzņēmuma biznesa modeļa īstenošanai ar trim padomes locekļiem ir par maz, uzskata satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). 

Komentārā portālam TVNET Linkaits norāda, ka valdības deklarācijā noteikts pārskatīt VAS “Latvijas dzelzceļš” biznesa modeli.

"Tam ir jābūt caurskatāmam un vērstam uz klientu. Lai to varētu kvalitatīvi izdarīt, ar trim padomes locekļiem ir par maz, padomei vajadzīgi papildspēki. Konkursā uz abiem padomes locekļu amatiem pretendentiem noteiktas augstas prasības, nolūkā piesaistīt profesionāļus ar starptautisku pieredzi," komentē Linkaits.

Iepriekš vēstīts, ka ņemot vērā valdības deklarācijā noteiktos uzdevumus attiecībā uz LDz biznesa modeļa un investīciju programmas izvērtēšanu, satiksmes ministrs lēma, ka uzņēmuma padome tiks paplašināta no trim līdz pieciem locekļiem.

Patlaban padomē darbojas trīs cilvēki - priekšsēdētājs Jānis Lange un tās locekļi Aigars Laizāns un Andris Maldups.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības - AS "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA "LDz infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA "LDz ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums SIA "LDz apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums SIA "LDz Loģistika".

Uz augšu