Lielā daļā Venecuēlas pārtraukta elektropiegāde
Papildināta

Lielā daļā Venecuēlas pārtraukta elektropiegāde

FOTO: Reuters/ScanPix

Lielākajā daļā Venecuēlas kopš ceturtdienas vakara pārtraukta elektropiegāde, un līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro administrācija paziņojusi, ka tā esot opozīcijas un "Amerikas imperiālisma" sarīkota "sabotāža".

Venecuēlas valdība elektropiegādes traucējumu dēļ apturējusi savu darbu un atcēlusi mācības skolās, tviterī paziņoja Venecuēlas viceprezidente Delsija Rodrigesa.

Viņa piebilda, ka prezidents šādu lēmumu pieņēmis, lai sekmētu centienus atjaunot elektropiegādi valstī.

Aģentūras AFP reportieri no Karakasas ziņoja, ka ceturtdien plkst.16.50, īsi pirms tumsas iestāšanās, elektropiegāde tika pārtraukta gandrīz visā galvaspilsētā, izņemot atsevišķas ēkas, kurām elektroenerģiju nodrošina privāti ģeneratori.

Bez elektrības palicis arī metro, un pārtraukti arī tālruņu un interneta pakalpojumi.

Vietējie mediji ziņoja, ka elektropiegāde pārtraukta lielākajā daļā valsts teritorijas.

Elektropiegādes traucējumi skāruši arī Karakasas starptautisko lidostu, liecina cilvēku ieraksti sociālajos tīklos.

Opozīcijas līderis Huans Gvaido, kas sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju, ziņoja, ka ceturtdien uz plkst.23 elektropiegāde bijusi pārtraukta 22 no 23 Venecuēlas štatiem.

Gvaido uzsvēra, ka notikušais ir "uzurpatora" Maduro nekompetences apliecinājums.

Savukārt valstij piederošā enerģētikas kompānija CORPOELEC paziņoja, ka notikusi sabotāža hidroelektrostacijā Bolivaras štatā, bet plašāku informāciju nesniedza. Runa ir par vienu no lielākajām hidroelektrostacijām Latīņamerikā.

CORPOELEC tviterī norādīja, ka sabotāža ir pret "pret valsti vērstā elektriskā kara sastāvdaļa".

"Mēs to nepieļausim. Mēs strādājam, lai atjaunotu pakalpojumus," uzsvērts CORPOELEC paziņojumā.

Ministrs sakariem ar sabiedrību Horhe Rodrigess valsts raidorganizācijai "Telesur" apgalvoja, ka elektroenerģijas piegādes traucējumi, kas esot "brutālas sabotāžas" rezultāts, skāruši tikai desmit štatus un ka trijos štatos elektropiegāde jau atjaunota.

Rodrigess arī paziņoja, ka "sabotāžā" esot iesaistīts ASV senators Marko Rubio, kurš elektropiegādes traucējumus jau esot "pareģojis" iepriekš.

Savukārt ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo norādījis, ka venecuēliešu nelaimēs nav vainojama Vašingtona, bet gan "Maduro režīma nekompetence".

Elektropiegādes traucējumi ekonomiskās krīzes pārņemtajā Venecuēlā kļuvuši par ierastu parādību.

Gadiem tā bijusi ierasta lieta Venecuēlas rietumos, bet pakāpeniski sākās arī Karakasā un citos apgabalos.

"Mēs esam noguruši. Pārguruši. Katru reizi, kad tas notiek, ir tik skumji," sacīja divu bērnu māte, kas elektroapgādes traucējumu dēļ Karakasā ceturtdien bija spiesta 12 kilometrus garo ceļu no darba uz mājām iet kājām.

Eksperti vaino valdību pietiekamu līdzekļu nepiešķiršanā infrastruktūras uzturēšanai, kamēr autoritārais režīms vainu meklē sabotieros.

Pērn apsargāt hidroelektrostacijas Maduro uzdeva armijai, taču elektropiegādes traucējumi turpinās.

Uz augšu