"Spāņu princese" - jauns seriāls par karaliskajām kaislībām

"Spāņu princese" (The Spanish Princess)

FOTO: Ekrānuzņēmums

Tjudoru dinastija un karaļa Henrija VIII Tjudora privātā dzīvē jau plaši atspoguļota popkultūrā, taču jaunais seriāls "Spāņu princese" (The Spanish Princess), daudzus pieņēmumus varētu mainīt. Publicēts pirmais miniseriāla rullītis. 

Seriālā tiek sekots līdzi Aragonas Katrīnai, spānietei, kas kļuva par Anglijas karalieni - Henrija VIII sievu. Viņu atveido aktrise Šarlote Houpa (Charlotte Hope). Īpaši akcentēti sievietes jaunības gadi.

"Neviens par viņu nav rakstījis tieši jaunības gadu kontekstā, un viņa vienmēr raksturota kā nevēlama. Taču viņa bija fantastisks personāžs," saka seriāla veidotāja Emma Frosta. "Viņa īstenībā ir ļoti moderna... bija aizraujoši izstāstīt viņas stāstu."

"Spāņu princese" (The Spanish Princess)

FOTO: Ekrānuzņēmums

Seriāls no 5. maija tiks demonstrēts video straumēšanas vietnē "Starz".

Vēsture

Aragonas Katrīna bija Anglijas karaliene konsorte kā karaļa Henrija VIII pirmā sieva, pirms tam bijusi Velsas princese kā Artūra sieva. Aragonas Katrīnas vienīgais bērns bija karaliene Marija Tjudora. Sešus mēnešus, kamēr viņas vīrs Henrijs atradās Francijā, viņa bija reģente. Šajā laikā Anglija uzvarēja Flodenes kaujā, kurā Katrīnai bija liela nozīme.

Pēc 24 laulībā pavadītiem gadiem Henrijs VIII pieprasīja laulības šķiršanu, jo Katrīnai nebija vīriešu dzimuma bērnu, bet karalis plānoja precēt galma dāmu Annu Boleinu. Tas kļuva par vienu no galvenajiem iemesliem reformācijai Anglijā, jo, lai to paveiktu, karalim bija nepieciešama pāvesta atļauja laulības šķiršanai. Nesaņemot pāvesta atļauju, karalis izšķīrās par baznīcas atdalīšanos no Romas, kā rezultātā izveidojās anglikāņu baznīca. Laulība tik šķirta un Anna Boleina tika kronēta 1533. gada 1. jūnijā, bet jau 1536. gada 19. maijā viņu par valsts nodevību un laulības pārkāpšanu pēc karaļa pavēles sodīja ar nāvi un laulību anulēja un karalis drīz apprecēja jaunu favorīti galma dāmu Džeinu Seimūru.

Uz augšu