Rīgas kamerkoris "Ave Sol" aicina uz 50 gadu jubilejas koncertu

Rīgas kamerkora “Ave Sol” pirmā uzstāšanās 1969. gada aprīlī VEF Kultūras pilī

FOTO: No diriģentu Kokaru ekspozīcijas Ozolkalnā

2019. gadā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” svin savu pusgadsimta jubileju. Jubilejas koncertā 21. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī diriģenta Andra Veismaņa vadībā izskanēs Karla Orfa monumentālā un dzīvi apliecinošā oratorija “Carmina burana”.

“Carmina burana” jubilejas atskaņojumā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” uzstāsies kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauno soprānu Marlēnu Keini un lielisko igauņu vāgnertenoru Mati Turi, Liepājas Simfonisko orķestri, pianistiem Agnesi Egliņu un Mārtiņu Zilbertu. Īpašu vizuālo baudījumu mūzikai piešķirs horeogrāfu Agra Daņiļeviča un Markusa Cmēlinga (Itālija) kopdarba rezultātā radītā horeogrāfija deju skolas “Dzirnas” dejotāju sniegumā.

Viens no oratorijas pamatmotīviem ir likteņa rata griešanās: visi būs kaut reizi mūžā dzirdējuši slaveno ievadkori – himnu Fortūnai jeb likteņdievei. Taču šis darbs vienlaikus ir arī pavasara plaukšanas prieka un austošas mīlestības pārpilns – “ziema aizgājusi, jel mīli mani uzticīgi un līksmi, pasaule, tu esi prieka un mīlas valstība!” Netiek aizmirsta iespēja pavilkt uz zoba klosteru amatpersonas, vīns līst un kārtis lido, un tad – klusa maiguma noskaņas un spēkpilnas iekāres mirkļi mijas mīlas valstībā. Viena no skaistākajām kantātes lappusēm ir soprāna dziesma “In trutina” jeb “Šūpolēs” – “manā prātā mīlas kaisle un šķīstība šūpojas kā divos svaru kausos”. Karls Orfs izmanto vienkāršas melodijas, labprāt ļaujas ritma stihijai, rāda spēku, maigumu un atgādina par pamatlietām – mīlestību un pasaules kārtību.

Imants Kokars ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” pirmajā Starptautiskajā koru konkursā 1972. gada jūnijā Tallinā, Igaunijā

FOTO: No diriģentu Kokaru ekspozīcijas Ozolkalnā

Biļetes nopērkamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Pasākumu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol”.

Plašākai informācijai par koncertu un kora vēsturi šeit

Uz augšu