"Kurbada" hokejisti nodrošina vietu OHL finālā

"Kurbads" hokejisti
"Kurbads" hokejisti Foto: Romāns Kokšarovs

Iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempione "Kurbads" pirmdien nodrošināja vietu "Optibet" Hokeja līgas (OHL) finālā.

"Kurbads" pusfināla ceturtajā spēlē viesos ar rezultātu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) pārspēja vicečempioni "Zemgali"/LLU, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-0.

Mača rezultātu septītajā minūtē ar metienu no tuvas distances atklāja Renārs Valters, bet otrās trešdaļas otrajā pusē pāris minūšu laikā Mārtiņš Gipters divreiz realizēja vairākumu un trīskāršoja viesu pārsvaru.

Trešā perioda septītajā minūtē individuālu meistarību pie pretinieku vārtiem nodemonstrēja Lauris Rancevs, kurš panāca jau 4:0. Savukārt divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām precīzi meta Toms Hartmanis, pieliekot punktu "Kurbada" pārliecinošajai uzvarai.

"Kurbada" vārtsargs Uldis Čalpa šajā mačā atvairīja visas 22 pretinieku mestās ripas.

"Kurbada" vienība pusfināla sērijā "sausā" uzvarēja trīs no četrām spēlēm.

Tikmēr otrā pusfinālā "Mogo" ir vadībā ar 3-0 pret "Prizma" vienību un jau otrdien var pievienoties "Kurbadam" finālā.

OHL regulārā čempionāta kopvērtējumā uzvarēja "Mogo", otrie bija "Kurbads" hokejisti, trešo vietu ieņēma "Zemgale"/LLU, bet ceturtā bija "Prizma". Šīs četras vienības nodrošināja iespēju sacensties pusfinālā.

Aiz pirmā četrinieka sekoja "Liepāja", Hokeja skola "Rīga" un "Lido", kurām "play-off" gāja secen.

OHL regulārajā čempionātā septiņas komandas aizvadīja sešu apļu turnīru, katrai vienībai nospēlējot pa 36 spēlēm.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu, savukārt trešo vietu ieņems tā komanda, kas ieņems augstāku pozīciju regulārajā turnīrā. Čempionāta uzvarētājkomanda saņems ne tikai Latvijas čempionu kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējās OHL sezonas finālā "Kurbads" sērijā ar 4-0 uzvarēja "Zemgale"/LLU vienību.