ANO brīdina finanšu donorus, ka Sīrijas krīze nav beigusies

Karadarbībā Sīrijā nopostītas ēkas. Ilustratīvs foto

FOTO: EPA/LETA

Augstas ANO amatpersonas gaidāmās Sīrijas finanšu donoru konferences priekšvakarā paudušas brīdinājumu, ka krīze Sīrijā nav beigusies, un aicinājušas izrādīt plašu atbalstu cilvēkiem, kas ir nonākuši grūtībās.

"Bez tūlītēja un būtiska finanšu pieplūduma visticamāk var izraisīties pārrāvumi dzīvības glābjošajā pārtikas un ūdens apgādē, veselības aprūpē, pajumtes un aizsardzības pakalpojumu nodrošināšanā," sacīja ANO humānās palīdzības programmu vadītājs Marks Loukoks.

ANO norāda, ka 3,3 miljardi dolāru (2,9 miljardi eiro) ir nepieciešami, lai sekmētu palīdzībai Sīrijā nosprausto mērķu sasniegšanu, bet vēl 5,5 miljardi dolāru (4,9 miljardi eiro) - atbalstam Jordānijā, Libānā un Turcijā, kur patvērumu radusi Sīrijas bēgļu lielākā daļa.

Sagaidāms, ka donoru konferencē ceturtdien Briselē būs pārstāvētas 55 valstis un 80 delegācijas.

Konfliktam turpinoties astoņus gadus, aptuveni 11,7 miljoni sīriešu joprojām ir atkarīgi no palīdzības. Tikpat daudz cilvēku valsti ir pametuši vai ir pārvietoti valsts iekšienē.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Uz augšu