Ķirsis kļuvis par Rinkēviča padomnieku ekonomikas un enerģētikas politikas jautājumos

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (JV) no šodienas, 15. marta, kļuvis par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) padomnieku ekonomikas un enerģētikas politikas jautājumos, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Ķirša darba pienākumos ietilps sadarbības nodrošināšana ar uzņēmēju organizācijām ārējo ekonomisko interešu koordinācijas jautājumos, enerģētikas politikas un ar enerģētisko drošību saistītu jautājumu analīze un ārlietu ministra viedokļa pārstāvēšana starpinstitūciju sanāksmēs un darba grupās par ārējo ekonomisko interešu veicināšanu un enerģētikas politiku.

Ķirsis dzimis 1980.gadā un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ir ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā. No 2017.gada 22.jūnija ir Rīgas domes deputāts. Pirms tam vairākkārt pildījis Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Pildot Saeimas deputāta amatu (2013-2017), Ķirsis strādājis Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības, Pieprasījumu un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijās.

Savukārt par ārštata padomnieku starptautiskās zinātniskās sadarbības jautājumos no šodienas iecelts Rīgas Tehniskajā universitātes (RTU) rektora padomnieks Toms Torims.

Torima darba pienākumi paredz pārstāvēt Latviju un tās intereses Eiropas kodolpētniecības organizācijā (CERN), vest sarunas un veicināt Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā, uzturēt atgriezenisko saiti un informācijas apmaiņu starp Latviju un CERN un konsultēt ārlietu ministru starptautiskās zinātniskās sadarbības jautājumos.

Viņš dzimis 1976.gadā un RTU ir ieguvis inženierzinātņu doktora grādu. Torims ir RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors, CERN zinātniskais līdzstrādnieks un RTU Mašīnzinību transporta un aeronautikas fakultātes Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras profesors. Pirms tam pildījis arī izglītības un zinātnes ministra padomnieka amata pienākumus.

Uz augšu