T, 29.03.2023.

Pašvaldību uzņēmums "Piejūra" bez konkursa nomājis transportu no tehniskā direktora dēla uzņēmuma

TVNET/LETA
Pašvaldību uzņēmums "Piejūra" bez konkursa nomājis transportu no tehniskā direktora dēla uzņēmuma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Deviņu pašvaldību SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"", kuras valde šonedēļ zaudējusi akcionāru uzticību, nomājusi transportlīdzekļus no tehniskā direktora dēla uzņēmuma, informējot par pēdējās nedēļas aktualitātēm, paziņoja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam").

Kapitāldaļu turētāji lēmumu par valdes atcelšanu pieņēmuši, ņemot vērā apsaimniekotāja iesniegto gada pārskatu par 2018.gadu, uzņēmuma finansētāja - AS "Swedbank" - ziņoto par nepieciešamību stabilizēt uzņēmuma finanšu plūsmu, kā arī citus faktorus.

Lukmans stāstīja, ka pērnā gada sākumā prognozēts, ka "Piejūra" gadu noslēgs ar zaudējumiem, taču tie izrādījusies lielāki par plānotajiem. Secināts, ka uzņēmuma valde nav izvērtējusi atsevišķu pirkumu lietderību, arī atsevišķu transportlīdzekļu nomas līgumu lietderību, jo līzinga maksājumi mēnesī sasnieguši 27 000 eiro. Tāpat nav izdevies gūt apstiprinājumu, ka uzņēmuma iegādātā degviela izmantota darba vajadzībām.

Pārbaudot "Piejūras" iepirkumus un līgums, noskaidrots arī, ka komersants bez konkursa rīkošanas nomājis transportlīdzekļus no SIA "Kerluc", kurā patiesā labuma guvējs ir "Piejūras" tehniskā direktora dēls. Pēc Lukmana teiktā, uzņēmumam 2018.gadā, no jūnija līdz decembrim, pārskaitīts 61 000 eiro.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "Kerluc" īpašnieks ir Reinis Ruža. Uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā bijis 76 140 eiro, bet peļņa sasniegusi 21 778 eiro. Pārskatu par pērno gadu uzņēmums vēl nav iesniedzis.

Lukmans stāstīja, ka akcionāru sapulcē vērtēti vairāki pagaidu valdes locekļa amata kandidāti, un pēc Jūrmalas pašvaldības pārstāvju ieteikuma šajā amatā iecelts Ēriks Zaporožecs. Viens no viņa pienākumiem būs veikt arī uzņēmuma revīziju, uz kuras pamata tiks vērtēta atceltās valdes un, iespējams, arī darbinieku atbildība.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas domes, Talsu, Tukuma, Kandavas, Engures, Dundagas, Jaunpils, Mērsraga un Rojas novadu domju kapitāldaļu turētāju pārstāvji "ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem". Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018.gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Tāpēc uzņēmuma valde - valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Ojārs Āboltiņš un Raimonds Bērziņš - ir zaudējusi kapitāla daļu turētāju uzticību un tiek atsaukta pilnā sastāvā.

Rassone uzticības zaudēšanu aģentūrai LETA komentēt nevēlējās, nav izdevies iegūt arī Āboltiņa komentāru. Savukārt Bērziņš apgalvoja, ka ir uzticējies valdes priekšsēdētājai, kurai ir liela pieredze atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viņam akcionāru sapulcē paustais par problēmām uzņēmumā esot bijis kā "auksta duša".

Ar dalībnieku sapulces lēmumu par "Piejūras" pagaidu valdes locekli iecelts Zaporožecs, kura galvenais darba uzdevums ir nodrošināt nepārtrauktu sadzīves atkritumu pakalpojuma sniegšanu, organizēt uzņēmuma iekšējās revīzijas veikšanu, 2018.gada pārskata sagatavošanu un 2019.gada budžeta izvērtēšanu, kā arī regulāru akcionāru informēšanu par situāciju uzņēmumā. Pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas dalībnieki lems par tālāko rīcību atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam. Tiks lemts arī par uzņēmuma valdes skaitlisko sastāvu un atklāta konkursa izsludināšanu uz valdes locekļa amatu.

"Piejūras" akcionāri arī norāda, ka uzņēmuma sniegtie pakalpojumi tiks nodrošināti bez pārtraukuma esošajā apjomā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka pašvaldības kapitālsabiedrības apgrozījums 2017.gadā bijis 2,3 miljoni eiro, uzņēmums guvis 276 386 eiro peļņu. Dati par 2018.gadu vēl nav iesniegti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu