Bļugers gūst vārtus un tiek atzīts par NHL spēles zvaigzni

Teodors Bļugers (centrā)
Teodors Bļugers (centrā) Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien guva savus ceturtos vārtus debijas sezonā Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču viņa pārstāvētā komanda Pitsburgas "Penguins" piedzīvoja zaudējumu.

"Penguins" savā laukumā ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Filadelfijas "Flyers".

Bļugers vārtus guva trešā perioda sākumā, izvirzot "Penguins" komandu 1:0 vadībā.

19 sekundes pirms mača pamatlaika beigām "Flyers" amerikāņu uzbrucējs Džeimss van Rīmsdaiks panāca neizšķirtu. Līdz ar to sekoja papildlaiks.

Vien 3,4 sekundes pirms pagarinājuma beigām amerikāņu uzbrucējs Šons Kuturjē guva uzvaras vārtus "Flyers" komandai.

Par mača pirmo zvaigzni atzina 20 gadus veco "Flyers" kanādiešu vārtsargu Kārteru Hārtu, kurš atvairīja 41 metienu.

Otrās zvaigznes godu izpelnījās Kuturjē, kurš guva ne tikai uzvaras vārtus, bet pirms tam izcēlās arī ar rezultatīvu piespēli.

Savukārt par mača trešo zvaigzni atzina Bļugeru, kurš laukumā pavadīja 11 minūtes un 26 sekundes (1:06 skaitliskajā mazākumā).

Latvijas hokejists veica 2 metienu pa pretinieku vārtiem, izdarīja 1 spēka paņēmienu un uzvarēja 4 no 5 iemetieniem.

Bļugers savā NHL debijas sezonā aizvadījis 19 mačus, guvis 4 vārtus, veicis 3 rezultatīvas piespēles un sakrājis pozitīvu lietderības koeficientu +5.

"Penguins" ar 88 punktiem 73 mačos ieņem 6. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā, kamēr "Flyers" ar 78 punktiem 72 spēlēs ierindojas 10. pozīcijā.