Ieteikumi, kā atsvaidzināt savu auto un motociklu pēc ziemas perioda

FOTO: Publicitātes foto

Tuvojoties gada siltajam periodam, motobraucējiem ieteicams veikt savu braucamo rūpīgu pārbaudi, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un neapdraudētu savu drošību. Savukārt automašīnām svarīgi ir atbrīvoties no ziemā uzkrātajiem nelabvēlīgajiem reaģentiem un parūpēties gan par salonu, gan virsbūvi.

“Pirms pavasara sezonas mēs iesakām kārtīgi pārbaudīt motociklus, jo ir ļoti bīstami tā vienkārši uzkāpt uz sava dzelzs rumaka un braukt bez apskates. Savukārt, ja runājam par automašīnām, tad svarīgi ir atbrīvoties no ziemā uzkrātajiem nelabvēlīgajiem reaģentiem un parūpēties gan par salonu, gan virsbūvi,” norāda “Inchcape Motors Latvia” pēcpārdošanas nodaļas vadītājs Leonīds Pavlovs un piedāvā dažus noderīgus padomus kā motobraucējiem, tā arī autovadītājiem.

Parūpējies par auto salona un virsbūves apkopi

“Pēc ziemas vispirms ir nepieciešams kārtīgi nomazgāt automašīnas virsbūvi, iztīrīt salonu, nomazgāt motoru, proti, uztaisīt tā saucamo “SPA procedūru”. Ziemas sezonā tiek lietots daudz bīstamu reaģentu, un auto tiek bojāts ar sāli un citām ķīmiskām vielām,” norāda Pavlovs. 

Lai sāls nesaēstu auto detaļas, kas ar laiku var izraisīt nopietnus bojājumus un defektus, vislabāk no tā atbrīvoties, noskalojot auto ar augstspiediena ūdens šļūteni, pārvietojamu zāles laistītāju vai dodoties uz automazgātuvi.

Pēc ziemas jebkurā gadījumā auto salonā ir uzkrājies mitrums, tādēļ būtu nepieciešams salonu kārtīgi izžāvēt un atkarībā no salona faktūras to iztīrīt un apstrādāt. Apstrādi var veikt arī virsbūvei, jo speciālu līdzekļu mūsdienās netrūkst.

Kam jāpievērš uzmanība, pārbaudot auto tehniskās daļas

Auto mazgāšanu ir ieteicams apvienot ar servisa apmeklējumu. Svarīgi ir pārbaudīt ritošo daļu, gaismas, kā strādā logu slotiņas, kā tās tīra stiklus. Pārbaudīt visus šķidrumus, tajā skaitā nomainīt eļļu un eļļas filtru, atkarībā no tā, cik intensīvi mašīna ir lietota. Kā arī īpaši pēc ziemas tiek rekomendēts pārbaudīt akumulatoru, vai tā novietojums un savienojumi ir droši, kā arī vai nav rūsas pazīmes.

FOTO: Publicitātes foto

Laikā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kam ir riepas ar radzēm. Kā arī no 1. marta ir atļauts ziemas riepas mainīt pret vasaras riepām, taču ziemas riepas pret vasaras riepām ieteicams mainīt, ja temperatūra ir aptuveni +7 grādi.

Kā “atziemot” motociklu

Sagatavojot motociklu vasaras sezonai, būtiska ir akumulatora pārbaude un tā uzlāde, ja nepieciešams. Motociklam jābūt viegli iedarbināmam. Atkarībā no tā, kur motocikls visu ziemu ir glabājies, to vajadzētu kosmētiski nomazgāt, iztīrīt, pārbaudīt, vai neparādās kādi rūsas plankumi un, vai strādā visi agregāti.

“Mēs iesakām sezonas sākumā nomainīt visus šķidrumus, pirmkārt, motoreļļas. Jāpārbauda gaisa filtri un kārtīgi jāapskata ritošā daļa, lai pārliecinātos, kā strādā bremzes, bremžu sistēma un sajūgs,” norāda Pavlovs.

Pievilcīga temperatūra pirmajam pavasara izbraucienam ar motociklu ir virs +10 grādiem.

Uz augšu