Dalībnieku sastāvs sola interesantāku pasaules rallijkrosu nekā iepriekšējos gados

FOTO: RA Events / MVFoto

Publicēts 2019. gada pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) pilnas sezonas dalībnieku saraksts, pēc kura spriežot, visu desmit posmu garumā gaidāma ļoti sīva cīņa par galveno titulu.

Dalībnieku skaits, iepriekšējā pieredze un pārstāvētās valstis demonstrē Pasaules RX popularitāti čempionāta piektajā gadā. Šosezon uz starta visos posmos stāsies 16 dalībnieki no sešām komandām un četri individuāli pieteikti braucēji. Dalībnieku sarakstā redzami vienpadsmit valstu pārstāvji, kuri brauks ar astoņu autoražotāju modeļiem.

Sarakstā redzami vairāki labi pazīstami vārdi un komandas, taču cīņā par čempiona titulu iesaistīsies arī jaunie dalībnieki. Vieni no favorītiem cīņā par uzvaru noteikti būs šogad izveidotā Monster Energy RX Cartel komanda, kurā ar Audi S1 startēs fanu favorīti Liams Dorans un Pasaules RX vicečempions Andreass Bakeruds.

>>Fotogalerija: Mirklis atelpai jeb labākie fotomirkļi no rallijkrosa PČ posma Biķerniekos

Brāļi Timijs un Kevins Hanseni, četrpadsmitkārtējā Eiropas rallijkrosa čempiona Keneta Hansena dēli, ar Peugeot 208 pārstāvēs Team Hansen MJP komandu. 2018. gada sezonā Timijs kopvērtējumā izcīnīja sesto vietu, bet viņa jaunākais brālis Kevins demonstrēja lielisku sniegumu un sezonu noslēdza astotajā vietā.

Markusa Gronholma GRX Taneco komandas sastāvā ar Hyundai i20 trasē dosies pieredzējušais Timurs Timerzjanovs un Markusa dēls Niklass Gronholms. 22 gadus vecais Niklass, kurš bijis arī Somijas rallijkrosa čempions, centīsies spert vēl vienu soli uz priekšu pēc iespaidīgas 2018. gada sezonas, kur četras reizes iekļuva finālā un bija pārliecinoši labākais starp braucējiem bez rūpnīcas atbalsta.

FOTO: RA Events / MVFoto

Latvietis Reinis Nitišs apvienos attīstības pilota darbu GRX Taneco ar dalību atsevišķos posmos.

Pēc veiksmīgas debijas sezonas GC Kompetition sastāvā 2019. gadā startēs četri piloti. Komandas īpašnieks Gērlains Šišerī, profesionāls slēpotājs un pirmais cilvēks, kurš ar automašīnu veicis atmugurisku salto, un Antons Marklunds startēs ar Renault Megane. Radot vietu jaunajiem rallijkrosa talantiem, ir izveidota arī GCK Academy komanda, kuras ietvaros ar Renault Clio trasē dosies bijušie RX2 braucēji Sirils Reimonds un Gijoms De Riders.

Kā tika atklāts janvārī, latvietis Jānis Baumanis šajā sezonā ar Ford Fiesta pārstāvēs STARD komandu, kura saņems Ford Performance atbalstu. Viņa komandas biedra vārds vēl nav paziņots.

Vēl četri braucēji aizvadīs pilnu sezonu, bet necīnīsies par punktiem komandu ieskaitē.

FOTO: www.fiaworldrallycross.com

Olivers Benets, kurš 2018. gadā piedalījās atsevišķos Pasaules RX un ARX (Amerikas rallijkrosa čempionāts) posmos, ar Xite Racing Mini Cooper aizvadīs savu pirmo pilno pasaules čempionāta sezonu. Bijušais DTM čempions Timo Šeiders, kurš 2018. gadā vairākus posmus aizvadīja ALL-INKL.COM Munnich Motorsport komandas sastāvā, šogad ar tās jauno Seat Ibiza aizvadīs pilnu sezonu. Atsevišķos posmos viņam pievienosies arī komandas īpašnieks Renē Mjunihs. Krištians Zābo pievienojies Matiasa Ekstroma EKS Sport komandai, kura 2016. gadā izcīnīja gan komandu, gan individuālo čempiona titulu. Ungāru braucējs brauks ar Audi S1. Jaunākais no pilnas sezonas braucējiem šogad būs 19 gadus vecais Rokas Baciuška, 2018. gada Eiropas rallijkrosa čempions Super1600 klasē, ar Škoda Fabia pārstāvot ESmotorsport – Labas Gas komandu.

Pols Belamijs, sacensību rīkotāja IMG Motorsports vecākais viceprezidents, saka - spēcīgais dalībnieku sastāvs parāda, ka čempionātā gaidāma veselīga konkurence. “Šogad dalībnieku sarakstā redzam gan labi pazīstamus vārdus rallijkrosā, gan arī jaunos braucējus, kuri darīs visu, lai cīnītos par čempiona titulu. Tas parāda FIA pasaules rallijkrosa čempionāta robusto dabu. Dalībnieku saraksts parāda Pasaules RX vilinājumu gan komandām, gan braucējiem. Mums ir visas sastāvdaļas aizraujošai cīņai starp privātajām komandām, kuras centīsies izcīnīt pasaules čempionu titulu vienā no  sarežģītākajām disciplīnām. Tas, ka sarakstā redzam 11 dažādas tautības un astoņus auto ražotājus, sacensībām piešķirs papildu intrigu.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāts radīts 2014. gadā. Šogad tas sāksies ar sacensībām Abū Dabī 5. un 6. aprīlī.

Uz augšu