Karadžičam piespriests mūža ieslodzījums

TVNET
Karadžičam piespriests mūža ieslodzījums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Radovans Karadžičs tiesā
Radovans Karadžičs tiesā Foto: Reuters/ScanPix

Ņemot vērā viņa pastrādāto kara noziegumu "ārkārtējā mēroga un sistemātisko nežēlību", ANO tribunāls trešdien piesprieda bijušajam Bosnijas serbu līderim Radovanam Karadžičam mūža ieslodzījumu.

Apelācijas palāta atstāja spēkā ANO Starptautiskais Kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) 2016.gada spriedumu, ar kuru Karadžičs atzīts par vainīgu genocīdā un kara noziegumos, kas pastrādāti Bosnijas pilsoņkara laikā.

Tiesa atzina, ka viņa vaina kopumā pierādīta desmit epizodēs, tostarp Srebrenicas slaktiņā, kas prasīja 8000 musulmaņu dzīvības, un 44 mēnešus ilgušajā Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas aplenkumā, kurā gāja bojā 10 000 cilvēku.

Tiesa noraidīja Karadžiča apelāciju un viņam sākotnēji piespriesto 40 gadu cietumsodu nomainīja ar mūža ieslodzījumu.

Apelācijas palāta atzina, ka zemākā instance nav pienācīgi novērtējuši Karadžiča "galējo" atbildību par vairumu smago noziegumu, kas pastrādāti Bosnijas kara laikā.

Spriedumu bija pārsūdzējuši arī prokurori, kas uzskatīja, ka sākotnēji piespriestais sods nav pietiekami smags.

Apelācijas palāta atkārtoti noraidīja Karadžiča apgalvojumus, ka viņš nav zinājis par pavēli Bosnijas serbu spēkiem iznīcināt visus Srebrenicā sagūstītos musulmaņu vīriešus un zēnus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu