Parīzes policija aizliedz "dzelteno vestu" protestus Elizejas laukos

FOTO: SIPA/Scanpix

Parīzes policija piektdien paziņoja, ka sestdien būs aizliegti "dzelteno vestu" protesti Elizejas laukos, kas pirms nedēļas piedzīvoja veikalu laupīšanu un demolēšanu.

Protestētājiem arī nebūs ļauts nokļūt ielās ap Triumfa arku un vairākās tuvējos rajonos, tostarp ap Elizejas pili un Nacionālo sapulci, paziņoja Parīzes prefektūra.

"Ir nopietns iemesls uzskatīt, ka plānoto demonstrāciju laikā ir iespējama vardarbība un postījumi," teikts tās paziņojumā.

Citās Parīzes vietās demonstrācijas būs atļautas, taču jebkādas grautiņu grupas tiks nekavējoties izdzenātas, brīdina policija.

Līdzīgus aizliegumus plānots noteikts arī citās lielajās pilsētās, tostarp Tulūzā, kā arī Nicā, kur prezidents Emanuels Makrons svētdien tiksies Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu.

Pēc pagājušajā sestdienā protestu gaitā Parīzes Elizejas laukos pieredzētās vardarbības un laupīšanām Makrona centriskā valdība solījusi spert radikālus soļus pret protestētājiem.

"Dzelteno vestu" kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.

Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.

Aizvadīto mēnešu laikā vairākkārt izraisījušās vardarbīgas protestētāju sadursmes ar policiju.

Uz augšu