Uz lielajiem ekrāniem animācija "Karalienes korgijs"

FOTO: publicitātes

No 22. marta uz lielajiem ekrāniem Latvijā sāk izrādīt veltījumu Anglijas karalienes mīluļiem, piedzīvojumu animācijas filmu “Karalienes korgijs” (“Queen’s corgi”).

Leģenda vēsta, ka Velsas korgijs ir feju suns, fejas to lietoja ratu vilkšanai un lopu ganīšanai, tāpēc tumšākās krāsas laukumi uz korgija muguras tiek saukti par feju sedliem. Iespējams, šo leģendu zina tikai retais, bet pavisam noteikti zina teikt, ka korgijs ir karalienes Elizabetes II iecienītākā suņu šķirne.

Mīlestība pret mazajiem, četrkājainajiem draugiem sākās karalienes 18 gadu dzimšanas dienā, kad viņai tika uzdāvināts korgija kucēns, kam tika iedots vārds Sūzana. Četrpadsmit paaudzēs, līdz pat 2015. gadam, sunīša pēcnācēji bija neatņemams Bekingemas pils simbols, neiztrūkstoša daļa no karalienes ikdienas un arī dažu pasaules mēroga notikumu dalībnieki (karalienes korgiji ir piedalījušies Londonas Olimpisko spēļu atklāšanā 2012. gadā).

Pagājušā gada pavasarī līdz ar britu karaļnamu sēroja visa pasaule, atvadoties no pēdējā karalienei piederošo korgiju dzimtas sunīša – Vilovas.

Animācijas filmiņa “Karalienes korgijs” ir par Reksi, britu karalienes iemīļoto korgiju. Viņš pazūd no Bekingemas pils un nonāk Londonas ielās raibā suņu klanu sabiedrībā, kurā valda nemitīgas domstarpības un kautiņi. Cenšoties atgriezties mājās pie savas saimnieces, Rekss mēro garu un piedzīvojumiem bagātu ceļu, kura laikā atrod mīlestību un iepazīst pats sevi.

Animācijas filmas “Karalienes korgijs” režisors ir pieredzējušais beļģu animators Bens Stasens (“Lielās pēdas dēls”). Filma ir dublēta latviešu un krievu valodā.

Animācijas filmas “Karalienes korgijs” reklāmas rullītis.

Uz augšu