Tapusi dokumentālā filma par dzejnieku Uldi Bērziņu

Uldis Bērziņš

FOTO: LETA

Maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Ilonas Brūveres dokumentālā pilnmetrāžas filma "Konstrukcijas", informē filmu studijas "Kinolats" pārstāvji.

Filma ir par dzejnieka un tulkotāja Ulda Bērziņa ikdienu, viņa namu Maskavas forštatē un Bērziņu ģimeni. Kinolentes tapšanā piedalījušies gan dzejnieka bērni un mazbērni, gan arī viņa draugs Jānis Rokpelnis.

Par godu Brūveres 65 gadu jubilejai Latvijas Kinematorgrāfistu savienība rudenī aicinās interesentu uz viņas filmu retrospektīvu, kurā 100 minūšu garumā būs apkopoti režisores spilgtāko filmu un televīzijas raidījumu fragmenti no 1974. līdz 2019. gadam.

Brūvere plašākai publikai zināma ne tikai kā kino režisore, bet gan arī kā žurnāliste. Viņa bijusi izklaides izdevuma "Nakts" dibinātāja, Kultūras nodaļas vadītāja "Neatkarīgajā Rīta Avīzē", kā arī redaktore un režisore Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijā.

Viens no Būveres jaunākajiem veikumiem ir Nacionālā kino centra Latvijas valsts simtgades programmā veidotā pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks", kurā tēlnieka Kārļa Zāles lomu atveido aktieris Imants Strads.

Režisore Ilona Brūvere

FOTO: LETA

Režisore ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu sākusi darbu pie kino provēm jaunai pilnmetrāžas spēlfilmai "Dzīves vilcienā".

Uz augšu