T, 17.08.2022.

Piketā par mājdzīvnieku tiesībām pie Saeimas pulcējušies ap 30 dalībnieku

TVNET/LETA
Piketā par mājdzīvnieku tiesībām pie Saeimas pulcējušies ap 30 dalībnieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pie Saeimas trešdien piketā par mājdzīvnieku tiesībām Latvijā piedalījās aptuveni 30 cilvēki, no kuriem daži bija ģērbti dzeltenās vestēs, uz kurām uzdrukāta mājaslapas adrese "dzīvniekupolicija.lv".

Sanākušie bija ieradušies ar dažādiem plakātiem, piemēram, "14 dienas atrastajiem, 30 dienas konfiscētajiem. Kāpēc?", tādējādi paužot atbalstu idejai pagarināt noklīduša vai klaiņojoša dzīvnieka uzturēšanas laiku patversmē līdz 30 dienām, kas nodrošinātu lielāku iespēju atrast jaunu saimnieku dzīvniekam.

Kādā citā plakātā vēstīts "Labās rokas = dzīvnieku patversmes un biedrības", "Mana dzīve, cilvēk, ir atkarīga tikai no tevis" un "Aiz restēm lai sēž bezatbildīgais saimnieks!". Dažiem protestētājiem līdzi bija suņi.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Iespēju aprunāties ar protestētājiem izmantoja partiju apvienības "Attīstībai/Par!" deputātes.

Kā ziņots, pasākumā bija aicināts piedalīties ikviens, kuru neapmierina stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā, liecina pasākuma rīkotāju ieraksts "Facebook.lv".

Piketa organizators - dzīvnieku patversme "Ulubele" - aicināja tajā piedalīties ikvienu, kuru neapmierina patiesais stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā, tostarp, ka "cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem Latvijā paliek neievērota un nesodīta" un ka interneta portāli ik dienu pārpildīti ar sludinājumiem par kucēniem un kaķēniem kā tirgus preci un kāds vienā laidā pāro savas kuces, bet pagalmos aug bezsaimnieku kaķu bars.

Pikets notiek kontekstā ar šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija sēdē skatāmajiem grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā. Dzīvnieku aizstāvji vērš uzmanību, ka šobrīd Saeimā grozījumiem atvērtais Dzīvnieku aizsardzības likums un Veterinārmedicīnas likums paredz no likuma svītrot pantu, ka "personai ir aizliegts turēt dzīvnieku, ja tā sodīta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku", un ļaus turpināt pieļaut dzīvnieku pavairotāju darbību, nereģistrējot audzētavas un ļaujot tām darboties ēnu ekonomikas beznodokļu zonā, uzturot audzētavas ar nereģistrētu komercdarbību un tirgojot nereģistrētus suņus.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Tamdēļ dzīvnieku aizstāvji - 24 dzīvnieku aizsardzības organizācijas - ir iesniegušas Saeimā konkrētus priekšlikumus par izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības un Veterinārmedicīnas likumos, ar kuriem vēlas novērst situācijas, kad valstī ir suņu un kaķu nereģistrētas audzētavas, kuru darbību nekontrolē un nereglamentē. Tāpat dzīvnieku aizstāvji vēlas novērst situāciju, kad dzīvnieku patversmēm nav tiesību uzņemtos dzīvniekus atdot bijušajiem vai jaunajiem saimniekiem, apzīmēt/reģistrēt, vairums valsts iedzīvotāju nevar atļauties reģistrēt suni.

Tāpat dzīvnieku aizsardzības organizāciju 13. Saeimai iesniegtie priekšlikumi paredz par cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem sodītām personām piemērot obligātu papildsodu - dzīvnieka konfiskāciju un/vai aizliegumu turpmāk turēt dzīvniekus. Aktīvisti rosina veikt arī citas izmaiņas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu