S, 13.08.2022.

Latvijas nepilsonim piespriež piecu gadu cietumsodu par karavīru apmācīšanu Luhanskā

TVNET/LETA
Latvijas nepilsonim piespriež piecu gadu cietumsodu par karavīru apmācīšanu Luhanskā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35
Apsūdzētais daugavpilietis Artjoms Skripņiks
Apsūdzētais daugavpilietis Artjoms Skripņiks Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas apgabaltiesa piespriedusi piecus gadus ilgu ieslodzījumu daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūras izplatītajā paziņojumā, neminot personas vārdu, norādīts, ka Rīgas apgabaltiesa atzinusi par vainīgu vienu personu par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā un sodījusi ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Ar šo spriedumu Rīgas apgabaltiesa atcēla attaisnojošu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 4. augusta spriedumu personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 77.1. panta par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā, tas ir, par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību un ir pretrunā ar Latvijas Republikai saistošām starptautiskajām tiesībām, neievērojot normatīvos aktus.

Laika posmā no 2015.gada februāra līdz 2015.gada aprīļa beigām apsūdzētais, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības karavīrs, atradās Ukrainā, Luhanskas apgabalā, bruņotas militāras vienības sastāvā. Viņš, lietojot šaujamieročus, apmācīja jaunus bruņotā konflikta dalībniekus šaujamieroča uzbūvē un lietošanā, tādējādi aktīvi piedalījās bruņotā konfliktā, kas vērsts pret Ukrainas teritoriālo vienotību, skaidroja prokuratūrā.

Rīgas apgabaltiesa atstāja spēkā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 4.augusta spriedumu daļā par personas attaisnošanu pēc Krimināllikuma 89.1. panta otrās daļas, proti, par noziedzīgas organizācijas vadīšanu vai piedalīšanos šādas organizācijas izdarītajos kara noziegumos.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā atrodas vēl viena krimināllieta, kurā Skripņiks apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Prokuratūrā neminot personas vārdu aģentūru LETA informēja, ka vīrietis apsūdzēts par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas notiekošā bruņotā konfliktā, kā arī par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas un kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti.

Apsūdzētais, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības karavīrs, nolūkā nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā aktīvi piedalīties militārās operācijās Ukrainas austrumos, izmantojot interneta vietni, meklēja kontaktus un sarakstījās ar vairākām personām, kas saistītas ar piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos.

Pēc apsūdzības sniegtās informācijas, lai realizētu savu nodomu un pievienotos noziedzīgai organizācijai, 2017.gada septembrī apsūdzētais šķērsojis Latvijas un Krievijas robežu, lai tālāk dotos uz Ukrainas austrumiem. Savu noziedzīgo nodomu apsūdzētais neesot realizējis līdz galam no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, jo pēc robežas šķērsošanas viņu aizturēja Krievijas robežsargi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu