Ziemeļkoreja gandrīz atjaunojusi kodolobjektu, ko solīja slēgt, apgalvo Seula

FOTO: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja teju pilnībā beigusi atjaunot tālā darbības rādiusa raķešu objektu, kuru tā bija solījusi slēgt, piektdien pēc tikšanās aiz slēgtām durvīm ar Dienvidkorejas izlūkdienesta amatpersonām Seulā žurnālistiem pavēstīja likumdevēji.

Neilgi pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna Hanojas samita parādījās vairāki no satelītiem uzņemti attēli, no kuriem bija noprotams, ka Ziemeļkorejas raķešu objektā vērojama pieaugoša aktivitāte, raisot satraukumu, ka Ziemeļkoreja gatavo vēl vienu tālās darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu vai kosmosa raķetes startu.

"Ziemeļi sāka atjaunot centru, kas daļēji tika demontēts jūlijā, pirms Ziemeļu-ASV februāra samita," sacīja deputāts Kims Minki.

"Darbs ir teju pabeigts, un šobrīd notiek dažas uzturēšana aktivitātes," viņš piebilda.

Pēdējais Seulas izvērtējums varētu nozīmēt, ka Kims, kurš pērn Phenjanā, tiekoties ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, apņēmās slēgt Sohē objektu, nostāju mainījis.

Eksperti brīdinājuši, ka jebkāda raķetes palaišana varētu šobrīd iestigušajās denuklearizācijas sarunās radīt vēl lielāku neskaidrību.

Ziemeļkorejas Jonbjonas kodolkompleksā "darbojas urāna bagātināšanas iekārtas", piebilda likumdevējs.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā pagājušā gada 12.jūnijā, kad parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā", taču šajā jomā nekādu progresa pazīmju nav.

Uz augšu