Aptauja: Latvijā 45% iedzīvotāju interneta veikalos iepērkas reizi mēnesī

Ilustratīvs foto

FOTO: «PathWay»

Latvijā 45% iedzīvotāju interneta veikalos iepērkas reizi mēnesī, liecina "Kantar TNS" un sūtījumu piegāžu uzņēmuma "DPD grupas" aptauja par Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās tendencēm.

Aptaujā secināts, ka no visiem Latvijas iedzīvotāju tiešsaistes pirkumiem 28% ir veikti ārzemju interneta veikalos. Pārrobežu pirkumi galvenokārt veikti Ķīnas iepirkšanās vietnēs, bet iecienīti ir arī Apvienotās Karalistes un ASV tiešsaistes veikali.

Savukārt populārākā ierīce pirkumu veikšanai internetā, pēc aptaujas datiem, Latvijas iedzīvotāju vidū ir portatīvais dators, tam seko viedtālrunis.

Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē visbiežāk iegādājušies preces skaistumkopšanai un veselībai, modes un atpūtas preces, kā arī augsto tehnoloģiju ierīces un elektroniku. Aktuālas kļuvušas arī rotaļlietas un interjera preces, secināts aptaujā.

"DPD Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Grants sacīja, ka tiešsaistē veikto pirkumu īpatsvars Latvijā joprojām ir viens no zemākajiem Eiropas valstu vidū. Tāpat salīdzinoši pieticīgs ir cilvēku skaits, kuri internetā iepērkas vairāk nekā reizi mēnesī, turklāt liela daļa pirkumu tiek veikti ārzemju interneta veikalos.

"Attiecīgi pašmāju uzņēmumiem tas paver virkni jaunu iespēju biznesa attīstībai. Īpaši augsts izaugsmes potenciāls tiešsaistes tirdzniecībā gan patlaban, gan nākamajos gados būs tādām preču grupām kā apģērbam un apaviem, pārtikai un dzērieniem, kā arī sporta precēm un grāmatām," atklāja Grants.

Aptauja veikta 22 Eiropas valstīs 2018.gadā, aptaujājot vairāk nekā 24 300 respondentu. Latvijā kopumā aptaujāti 873 respondenti.

Uz augšu