1. rokkafejnīcā uzstāsies soulmūziķis Kventins Mūrs

Kventins Mūrs FOTO: publicitātes

"Riga Jazz Club", kas organizē koncertus vairākās Rīgas vietās, uzsācis jaunu koncertsēriju "Rising stars of R'n'B, soul & funk". Pirmajā tā koncertā uzstājās šarmantā amerikāņu dziedātāja Maila (Mylah), bet 7. aprīlī Latvijas 1. rokkafejnīcā, Mārstaļu ielā 2/4, Vecrīgā, uz skatuves kāps daudzpusīgais amerikāņu multiinstrumentālists Kventins Mūrs (Quentin Moore). Koncerta sākums pulksten 19.00.

Atlētiskais teksasietis Kventins iemieso visu seksīgāko, bohēmistiskāko un asinis uzjundījošāko, ko vien var iedomāties saistībā ar tā saukto dienvidstila jeb southern-style soulmūziku. Runa, protams, ir par ASV dienvidgalu, un viņa tiešie iedvesmas avoti ir tādas stila leģendas kā Curtis Mayfield, Al Green un Marvin Gaye. Mūrs, kurš mācījies ne tikai vairāku instrumentu spēli, bet arī mūzikas producēšanu, ļoti organiski spējis savā daiļradē savienot sešdesmito un septiņdesmito gadu klasisko R'n'B un soulmūziku ar mūsdienu urbānās mūzikas estētiku, kā rezultātā ieguvis plašas dažādu vecumu auditorijas atzinību.

Kventins ir īpaši atzīts izpildītājs savās mājās Dalasā, bet guvis vērā ņemamus panākumus arī ārpus Amerikas. Ar jaunāko disku "Black Privilege", piemēram, iekarots arī Apvienotās Karalistes soulmūzikas albumu topa pirmais desmitnieks. Savukārt iepriekšējā albuma "You Forgot Your Heart" hits "Natural Sista" sešas nedēļas noturējās britu soulmūzikas singlu topa virsotnē.

Pēc šiem panākumiem dziedātājs, ģitārists, bundzinieks un vēl citu mūzikas instrumentu pārvaldītājs Mūrs devās izpārdotā tūrē gan pa Eiropu, gan Krieviju. Loģiski, ka ar regulāriem koncertiem dažādos štatos tiek priecēti arī amerikāņu fani. Turklāt festivālos jau iespēts uzspēlēt kopā gan ar Chaka Khan un Buddy Guy, gan Robert Glasper un Lalah Hathaway

Pats Kventins īpašu uzsvaru liek uz savu dziesmu izjusto liriku, kas aizved mīlestības dažādo izjūtu dziļumos, variējot no brīvības līdz sirdssāpēm un īstam piepildījumam beigu beigās. Viņa mūzika gan liek ķermenim un dvēselei kustēties arī bez iedziļināšanās tekstā. Tā skan nepiespiesti un šķiet dzidra kā kalnu strauta ūdens. Tāds ir arī pats maigā falseta un nobriedušā baritona apvienotājs Mūrs, kuram enerģija un smaids kabatā nav jāmeklē, kas arī radījis lielo viņa koncertu apmeklētāju skaitu daudzās valstīs. 

Teksasas muzikālākajā pilsētā Ostinā augušais Kventins skaņu pasaulē tika ierauts jau bērnībā, kad kopā ar vecākiem apmeklēja baznīcas pasākumus un ātri vien iemācījās spēlēt vairākus mūzikas instrumentus. Universitātes laikā viņam tika prognozēta spoža nākotne amerikāņu futbolā, taču daudziem tagadējiem melomāniem par prieku Mūrs izvēlējās mūzikas ceļu. Šīs izvēles patīkamās sekas nu būs iespēja izbaudīt arī Rīgas auditorijai. Rokkafejnīcā Kventins visticamāk uzspēlēs gan savu jaunāko singlu "Chocolate Daddy", gan vairāku soulmūzikas klasikas hitu kaverversijas, tādēļ muzikāla prieka pilns svētdienas vakars garantēts dažādu vecumu klausītājiem, kā jau tas Mūra koncertos piedien. 

Koncertsērijā “Rising stars of R'n'B, soul & funk” arī turpmāk uzstāsies jauni, bet atzinību jau guvuši R'n'B, soual un fanka mūzikas izpildītāji no ASV, Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas. Pasākumu cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu un aktuālu konkrēto stilu mūziķu koncertus. 

Koncertu piedāvā "Riga Jazz Club" ar radiostacijas "XO FM" informatīvu atbalstu. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Uz augšu
Back