Nemaina notiesājošo spriedumu bezdarbībā apsūdzētās Brocēnu pašvaldības vadītājas krimināllietā

Brocēnu novada dome

FOTO: Google Maps

Kurzemes apgabaltiesa pirmdien atstāja spēkā pirmās instances tiesas lēmumu bezdarbībā apsūdzētās Brocēnu novada domes priekšsēdētājas Solvitas Dūklavas (LZP) krimināllietā, informē tiesas konsultante Aiga Laugale.

Kurzemes rajona tiesa iepriekš Dūklavai piesprieda naudas sodu 20 minimālo mēnešalgu jeb 8600 eiro apmērā, atņemot tiesības vienu gadu un sešus mēnešus ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu. Arī prokurors prasīja apsūdzētajai piespriest šādu sodu.

Līdz 15.aprīlim Kurzemes apgabaltiesa uzrakstīs pilno tiesas nolēmumu. Desmit dienu laikā pēc pilnā tiesas nolēmuma saņemšanas to būs iespējams pārsūdzēt.

Jau ziņots, ka Krimināllieta Kurzemes apgabaltiesā apelācijas kārtībā nonāca, jo apsūdzētās advokāts Artūrs Zvejsalnieks iesniedza apelācijas sūdzību.

Brocēnu novada domes priekšsēdētāja apsūdzēta valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā saistībā ar Valsts kontroles (VK) atklātajiem finanšu pārkāpumiem pašvaldībā. Dūklava apsūdzēta pēc Krimināllikuma 319.panta trešās daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

2016.gadā prokuratūra Dūklavai piemēroja drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu, aizliedzot pildīt Brocēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājas amata pienākumus. Saldus rajona tiesas izmeklēšanas tiesnese, izskatot Dūklavas sūdzību, gan pēc tam nolēma atcelt viņai piemēroto drošības līdzekli. Pašlaik Dūklavai nav piemērots nekāds drošības līdzeklis, kas nozīmē, ka viņa ir tiesīga pildīt domes priekšsēdētājas pienākumus.

Pēc 2017.gada jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām Dūklava saglabāja domes priekšsēdētājas amatu.

Dūklava VK atklātos finanšu pārkāpumus pielīdzinājusi slimībai, kas izplatījusies "tālu un dziļi", jo nav laikus atklāta un ārstēta.

Dūklavas krimināllietu Saldus prokuratūra nosūtījusi tiesai pērn augusta beigās. Tā ir viena no četrām atsevišķi izdalītajām krimināllietām saistībā ar VK atklātajiem finanšu pārkāpumiem Brocēnu novada pašvaldībā. Pārējās trīs lietas pret bijušo Brocēnu pašvaldības vadītāju Arīvu Mēteru (LSDSP) un divām bijušajām pašvaldības grāmatvedības darbiniecēm tiesā nonāca agrāk, un divas no tām jau ir izskatītas.

Mēteram uzrādīta tāda pati apsūdzība, kas izvirzīta Dūklavai. Viņu pagājušajā vasarā Saldus rajona tiesa (tagadējā Kurzemes rajona tiesa Saldū) atzina par vainīgu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā, ja ar to izraisītas smagas sekas. Tiesa viņam piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem, nosakot tikpat ilgu pārbaudes laiku, kā arī piemērojot viņam aizliegumu četrus gadus pildīt valsts amatpersonas pienākumus.

Uz augšu