Jaunie džeza mākslinieki cīnīsies par uzvaru konkursā “Riga Jazz Stage”

“Riga Jazz Stage”

FOTO: publicitātes

Šonedēļ no 4. līdz 6. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2019”. Konkursa koncertā 4. aprīlī 26 jaunie džeza talanti no piecpadsmit valstīm apliecinās savu talantu divās kategorijās – “Džeza vokāls” un “Džeza piano”, lai jau nākamajā dienā 5. aprīlī konkursa finālā cīnītos par uzvaru.  

Sestdien plkst. 19.00 lieliskas mūzikas draugi aicināti uz Gala koncertu ar portugāļu džeza dīvas Maria João uzstāšanos.

Biļetes nopērkamas “Biļešu serviss” kasēs un internetā.

Konkursa mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns: ”Konkurss Rīgā īsteno katra jauna mākslinieka sapni – tikt uz skatuves novērtētam, kas paver jaunus radošas izpausmes apvāršņus. To apliecina fakts, ka šogad konkursam atlases periodā dalību pieteica 56 jaunie džeza talanti no 24 valstīm, no kuriem klātienē Rīgā dzirdēsim 26. Būtiski, ka šī ir pirmā reize konkursa pastāvēšanas vēsturē, kad tajā piedalīsies dalībnieki no Āzijas – Japānas, Dienvidkorejas un Ķīnas.”

Māris Briežkalns

FOTO: Mārtinš Otto

Divus vakarus konkursa koncertos, 4. un 5. aprīlī, jebkuram interesentam būs iespēja dzirdēt uz Rīgu uzaicinātos dziedātājus un pianistus, kuri mērosies saviem muzikālajiem spēkiem par iekļūšanu finālā. Viņu uzstāšanos pavadīs „Riga Jazz Quartet”, kurā šogad apvienojušies izcili mūziķi – Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Andris Buķis (bungas), Andris Grunte (bass) un Jānis Bērziņš (ģitāra). Dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un eksperti no Lielbritānijas, Japānas, Itālijas, ASV, Turcijas, Portugāles, Lietuvas un Igaunijas.

Savukārt Gala koncertā, 6. aprīlī, rīdziniekus un Rīgas viesus priecēs “Riga Jazz Stage” laureātu koncerts, kā arī īpašā viešņa un rezidējošā māksliniece, krāšņā portugāļu džeza dīva Marija Žoau (Maria João). Ar savu unikālo stilu un vokālo elastību dziedātāja kļuvusi par ikonu improvizācijas pasaulē.

Viņas izcilās balss spējas un sinhronā interpretācijas intensitāte ir guvusi starptautisku atzinību, pelnīti ļaujot dziedātāju dēvēt par vienu no labākajām izpildītājām pasaulē. Dejas ar balsi – tas ir portugāļu dziedātājas Marijas Žoau raksturojošākais portrets. Katrā portugāļu dziedātājas kustībā un žestā jūtams Vidusjūras temperaments.

Marijas būtiskākais partneris mūzikā ir portugāļu pianists Mario Laginja (Mário Laginha), bet savas karjeras laikā viņa ir sadarbojusies arī ar tādiem izciliem pasaules līmeņa māksliniekiem kā Aki Takase, Bobby McFerrin, David Linx, Dino Saluzzi, Gilberto Gil un citi.

“Riga Jazz Stage” dalībnieki pretendē uz vērtīgām konkursa balvām un finansiālu atbalstu savai karjerai. Kā jau ierasts, savu īpašo balvu pasniegs Maestro Raimonds Pauls.

Žūrijas pārstāvis Raimonds Pauls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Jaunajiem džeza mūziķiem tiks piedāvāta iespēja uzstāties pasaulē pazīstamos džeza klubos – “Ronnie Scott's” džeza klubā Londonā, Ņujorkas leģendārajā klubā “Dizzy’s Club Coca-Cola” Linkolna Centrā, Stambulas džeza klubā “Nardis Jazz Club” u.c. Savukārt visspilgtākajiem dalībniekiem pavērsies neatkārtojama iespēja piedalīties mūzikas festivālā “Rīgas Ritmi 2019”, Venēcijas džeza festivālā, Igaunijas festivālā “Jazz Time Fest”, Lietuvas festivālā “Kaunas Jazz” u.c. Ilggadējais konkursa sadarbības partneris “Tele 2”, pasniegs savu skatītāju simpātiju balvu, vadoties pēc balsojuma internetā.

Fonda „Mūsdienu Mūzikas Centrs” organizētais konkurss „Riga Jazz Stage” norisinās jau kopš 2004. gada. Šo gadu laikā konkurss ir kalpojis kā unikāla iespēja jauniem džeza vokālistiem un instrumentālistiem sevi pieteikt starptautisku ekspertu un plašas publikas priekšā. Vairāki talantīgi latviešu mākslinieki pēc dalības “Riga Jazz Stage” kļuvuši pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī tālu ārpus tās, piemēram, tādas spožas zvaigznes kā Intars Busulis, Ieva Kerēvica, Kristīne Prauliņa, Daumants Kalniņš un citi.

Foto: Starptautiskais džeza izpildītāju konkurss "Riga Jazz Stage 2016".

Uz augšu