Notiks modes skate «Ķīpsalas pavasaris»

Egoiste
Notiks modes skate «Ķīpsalas pavasaris»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūts (DTI) 9. aprīlī aicina visus interesentus uz modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2019», kuras tēma šogad ir «No izaicinājuma līdz provokācijai». Modes skate notiks RTU, Ķīpsalas ielā 6 plkst. 16.00 un 19.00. 

DTI studentu modes skate šogad notiks jau 15. gadu pēc kārtas. Skates dalībnieces savos tērpos atklās jauniešiem būtisko, ļaujot ielūkoties sajūtās, izaicinājumā un attieksmē, kas bieži robežojas ar provokāciju. Būt tērpu dizaineram šodien nozīmē spēju ieskatīties dzīves, vides un ražošanas norisēs dziļāk, analizēt tās, veidot cilvēka vizuālo tēlu, ietverot modes aktualitātes, tehnoloģiskās iespējas un mākslinieciskās izpausmes.

Skatē piedāvātais apģērbu dizains simbolizē jauno dizaineru izvēli, lēmumus un izaicinājumus.

Tēma vienlaikus ietver gan smalku diskrētumu, gan indivīda iekšējos pārdzīvojumus, gan norises plašākā sabiedrībā, saglabājot dizaina pamatbūtību – mākslinieciskā un estētiskā apvienojumu ar funkcionalitāti un tehnoloģiju. 

Modes skatē būs iespējams apskatīt bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 3. un 4. kursa studentu veidotās tērpu kolekcijas.

Skatītājus priecēs arī četras vieskolekcijas no DTI sadarbības partnera – Rostovas Dienvidu Federālās universitātes (Krievija). 

Šogad pirmo reizi pēc otrās skates plkst. 20.30  interesentiem būs iespēja ne tikai tuvplānā aplūkot, bet arī pielaikot dizaineru radītos tērpus. 

Tērpi tapuši pieredzējušu RTU DTI mācībspēku vadībā, pateicoties RTU Attīstības fonda, SIA «Fristads Kansas Latvia», SIA «Thread Solutions» un atbalstam. Grimu un frizūras veidos imidža skola «Unastyle» audzēkņi Unas Bernatovičas vadībā. 

Skates vizuālo noformējumu izstrādās DTI mācībspēki un maģistrantūras studenti sadarbībā ar Dobeles pilsētas Kultūras namu un mākslinieci Jeļenu Egliņu. Modes skate tradicionāli Ķīpsalā ieskandina pavasari, un līdztekus tā ievedīs skatītājus Ceriņu svētku noskaņās, kuri norisināsies 2019. gada 24.–26. maijā Dobelē. 

Biļešu cena 5 eiro; skolēniem, studentiem pensionāriem - 2 eiro. Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu