Laimestus deklarējušais muitas uzraugs jau iepriekš notiesāts par nepatiesu ziņu norādīšanu ienākumu deklarācijā

Tiesa. Ilustratīvs attēls

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Atstādinātais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes vecākais muitas uzraugs Vladimirs Vinokurovs, kurš savā amatpersonas deklarācijā bija uzrādījis azartspēļu laimestus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā jau 2017.gadā ticis notiesāts par nepatiesu ziņu norādīšanu ienākumu deklarācijā.

2017.gada 6.februārī Daugavpils tiesa piesprieda Vinokurovam 200 stundas piespiedu darba par Krimināllikuma 219.panta otrās daļas pārkāpumiem, proti, par to, ka viņš norādīja nepatiesas ziņas savā 2013.gada ienākumu deklarācijā. Arī šajā deklarācijā Vinokurovs bija deklarējis dažādus laimestus no totalizatoriem.

Vinokurovs šo tiesas spriedumu pārsūdzēja Latgales apgabaltiesā, kas spriedumu atstāja negrozītu, tieši tāpat šī gada 15.februārī lēma arī Augstākā tiesa.

Saistībā ar iespējamu bezdarbību Vinokurova pārkāpumu izvērtēšanā, kādai VID amatpersonai no VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas Latgales izmeklēšanas nodaļas tika piemērots disciplinārsods - pazemināšana amatā uz vienu gadu. Šī amatpersona disciplinārsodu centās pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, taču tiesa šo sūdzību noraidīja un atstāja disciplinārsodu spēkā.

Jau ziņots, ka pērn maijā VID pieņēma lēmumu par Vinokurova atstādināšanu no amata pienākumu izpildes līdz turpmākajam lēmumam. Vinokurovam arī tika apturēta darba samaksas izmaksa par turpmāko laiku no atstādināšanas dienas.

VID Iekšējās drošības pārvalde iepriekš jau bija ierosinājusi kriminālprocesu pret Vinokurovu.

Šā gada 20.martā Vinokurovam tika celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas.

Vinokurovs 2017.gadā azartspēlēs kopumā laimējis 52 200 eiro, liecina Vinokurova valsts amatpersonas deklarācija.

Laimesti saņemti no SIA "Optibet", SIA "Olympic Casino Latvia", SIA "Latsson Licensing", kā arī no Menas salā reģistrētās "Celton Manx Limited" un Gibraltārā reģistrētās "Hillside Sports GP Limited".

Iepriekšējo gadu valsts amatpersonas deklarācijas liecina, ka 2014.gadā Vinokurovs azartspēlēs laimējis 157 571 eiro, 2015.gadā - 187 196 eiro, 2016.gadā - 238 628 eiro.

Valsts amatpersonas deklarācijā par 2017.gadu norādīts, ka Vinokurovs algā saņēmis 13 236 eiro, bet vēl 1123 eiro saņēmis kā pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Vinokurovs savā deklarācijā arī norādījis, ka viņam ir skaidras naudas uzkrājumi 95 000 eiro apmērā un bezskaidras naudas uzkrājumi 6075 eiro apmērā. Tāpat Vinokurovs ir deklarējis aizdevumu 15 000 eiro apmērā.

Vinokurova īpašumā ir dzīvoklis un būve Daugavpilī, zeme Ilūkstē un Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, bet kopīpašumā - zeme Daugavpilī. Ierēdņa valdījumā ir arī vieglā automašīna "Audi A6".

Uz augšu