Girgensons gūst vārtus NHL regulārā čempionāta noslēgumā

Zemgus Girgensons sestdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, palīdzot Bufalo "Sabres" komandai izcīnīt uzvaru regulārā čempionāta noslēgumā.

"Sabres" izbraukumā ar rezultātu 7:1 (2:1, 3:0, 2:0) pārspēja Detroitas "Red Wings".

Uzvarētāju sastāvā Girgensons laukumā pavadīja 12 minūtes un 8 sekundes (1:54 skaitliskajā mazākumā).

Latvijas hokeja uzbrucējs veica 2 metienus pa pretinieku vārtiem, izpildīja 2 spēka paņēmienus, nopelnīja 2 soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Girgensons ar precīzu metienu izcēlās otrajā periodā, palīdzot tobrīd "Sabres" komandai panākt 5:1 vadību.

"Sabres" labā 2 vārtus guva kanādiešu uzbrucējs Džefs Skiners, kurš kopumā sezonu noslēdza ar 40 precīziem metieniem 82 mačos. Bufalo komandas labā 40 vārtus vienā NHL sezonā iepriekšējo reizi guva austrietis Tomass Vaneks, kurš to paveica 2008./09. gada sezonā.

Pašlaik 25 gadus vecais Girgensons šosezon NHL regulārajā čempionātā 72 mačos guva 5 vārtus, veica 13 rezultatīvas piespēles un sakrāja lietderības koeficientu -11.

"Sabres" regulāro čempionātu noslēgusi ar 76 punktiem 82 spēlēs, ieņemot 13. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā, tikmēr "Red Wings" komandai ir par 2 punktiem mazāk, līdz ar to Detroitai 14. pozīcija Austrumos.

Stenlija kausa izcīņā "Sabres" komanda nav spējusi kvalificēties jau 7 sezonas pēc kārtas.

Girgensonam šī bija 6. sezona NHL čempionātā, kurā viņš aizvadījis 420 spēles, guvis 49 vārtus, veicis 70 rezultatīvas piespēles un sakrājis -52 lietderības koeficientu.

2017. gadā Girgensons ar "Sabres" komandu noslēdza 2 gadu līgumu par 1,6 miljoniem ASV dolāru lielu atalgojumu sezonā. Pēc šīs sezonas noslēdzas kontrakts, līdz ar to Latvijas hokejists kļūs par ierobežotu brīvo aģentu.