Svētdien ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks; kūla dzēsta 146 reizes
Papildināts

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts 181 ugunsgrēks, tai skaitā 146 kūlas ugunsgrēki, bet vienā ugunsnelaimē gājis bojā cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

(Papildināta ziņa.)

Ugunsgrēks ar bojāgājušo izcēlies ap plkst.20 Garkalnes novadā, kur degusi neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka divstāvu ēkā deg pirmā stāva dzīvoklis un otrā stāva grīda 50 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā atrasts viens bojā gājis cilvēks.

Neskaitot kūlas ugunsgrēkus, svētdien 17 ugunsgrēki dzēsti novados, 14 Rīgā, bet četri citās pilsētās.

Savukārt plašākie kūlas ugunsgrēki svētdien dzēsti Jelgavas pusē, kur liesmas plosījušās 40 hektāru platībā, un Krāslavas novada Kombuļu pagastā, kur sausā zāle degusi aptuveni 15 hektāru platībā.

Diennakts laikā VUGD darbinieki veikuši arī 17 glābšanas darbus - septiņus novados, sešus Rīgā, bet četrus citās pilsētās.

TVNET jau ziņoja, ka svētdienas vakarā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vienstāva mājā Rīgā, Bērzaunes ielā, kur izdega 300 kvadrātmetru liela platība. Ugunsgrēka lokalizēšana prasīja nedaudz vairāk par trim stundām.

Kūlas ugunsgrēku laikā VUGD aicina iedzīvotājus īpaši uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas dēļ neizceltos postoša ugunsnelaime.

Sausās zāles dedzināšana ir aizliegta ar likumu, turklāt tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas.

Uz augšu