Tapusi īsfilma par profesionālu skrituļslidotāju Nilu Jansonu
Ekskluzīvi. Noskaties pirmo kino rullīti!

Nils Jansons

FOTO: publicitātes

15. aprīlī plkst. 19:00 kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies "Lielā Kristapa" balvas laureātu - kino projekta "Pazust Latgalē" autoru, jaunās dokumentālās īsfilmas “Mind Your Step” (“Apzinies savu soli”) pirmizrāde, kuras galvenajā lomā ir Nils Jansons - profesionāls inline skrituļslidotājs un viens no Latvijas spožākajiem vārdiem ekstrēmā sporta pasaulē. Nupat publicēts pirmais īsfilmas rullītis. Noskaties!

Nils Jansons filmā pārsteigs skatītājus ne vien ar elpu aizraujošiem trikiem, bet arī aktualizēs vides un ilgtspējīga dzīvesveida tematiku.

Divdesmit sešus gadus vecais sportists ir paspējis kļūt par daudzu starptautisku sacensību uzvarētāju un prestižu video konkursu laureātu. Viņš ar savu sirdslietu ir apceļojis visu pasauli, iedvesmojis tūkstošiem jauniešu un godam ierakstījis savu un Latvijas vārdu inline skrituļslidošanas vēsturē. Nils ir viens no nedaudzajiem sportistiem pasaulē, kura vārdā nosaukts skrituļslidu modelis.

Nils Jansons

FOTO: kadrs no filmas

Dokumentālā īsfilma "Mind Your Step" ir stāsts par Nila Jansona izaugsmi ārpus ekstrēmā sporta rāmjiem, kura galvenais mērķis ir iedvesmot, likt aizdomāties un pārsteigt skatītājus ar elpu aizraujošiem trikiem. Sportista personiskā saikne ar dabu ir galvenais impulss, lai radītu ko vairāk nekā ierasts un vairotu izpratni par mūsu rīcības sekām ikdienas dzīvē. 

Īsfilmas autors Kaspars Alksnis atklāj: “Kopīgiem spēkiem esam izveidojuši projektu, kas iziet ārpus ierastajiem skrituļslidošanas un citu ekstrēmo sporta veidu rāmjiem.

Mērķis bija radīt darbu ar pievienoto vērtību, kas nav tikai skaisti triki, slīdot lejā pa trubām, bet arī noteiktu ideju nesošs iedvesmas stāsts, tāpēc šoreiz uzmanība tiek pievērsta tam, kāds ir Nils savā ikdienas dzīvē.”

Kaspars Alksnis

FOTO: no personiskā arhīva

Noskaties pirmo reklāmas rullīti.

Šodien pasaulē viena no aktuālākajām tēmām, bez šaubām, ir ekosistēmas krīze un zaļais dzīvesveids. Vides kvalitātes degradācija uzskatāma par nozīmīgāko cilvēka negatīvo ietekmi uz vidi. Lai gan Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē, Nils, kā jau veselīga un videi draudzīga dzīvesveida entuziasts, aicina vērst uzmanību uz cilvēka radītām dabas piesārņojuma problēmām pasaulē, kā arī aizdomāties par mūsu iespējām izvēlēties videi draudzīgāku dzīvesveidu. 

Pirmizrādes laikā tiks vākti ziedojumi Pasaules Dabas Fondam (WWF), kas nodarbojas ar dabas aizsardzību pasaulē un sabiedrības izglītošanu, lai samazinātu dabas piesārņojumu un saglabātu tās daudzveidību.

Aprīļa beigās dokumentālā īsfilma trīs daļās tiks publicēta internetā bez maksas, savukārt triku sadaļu būs iespējams iegādāties par maksu mājaslapā mindyourstepmovie.com, kur 10% no visiem ienākumiem tiks ziedoti Pasaules Dabas Fondam. Pieteikšanās pirmizrādei no 8. aprīļa plkst. 20:00 mājaslapā.

Nils Jansons

FOTO: kadrs no filmas

Uz augšu