Nedēļas laikā tiks publiskots rediģēts Millera ziņojums

Prokurors Roberts Millers

FOTO: AP/Scanpix

ASV tieslietu ministrs Viljams Bars otrdien paziņojis, ka rediģētais ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums varētu tikt publiskots nedēļas laikā.

Ministrs sacīja, ka ziņojuma pārskatīšana rit saskaņā ar plānoto grafiku un nedēļas laikā viņš varēs nodot ziņojumu atklātībā.

Millers pagājušajā mēnesī oficiāli noslēdza divus gadus ilgušo izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās un iesniedza savu ziņojumu Tieslietu ministrijai.

24.maijā Bars vēstulē Kongresam sniedza ziņojuma kopsavilkumu.

Spriežot pēc kopsavilkuma, ziņojumā secināts, ka ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas cilvēki nav sadarbojušies ar Krieviju, lai ietekmētu vēlēšanas.

Taču ziņojumā nav izdarīti secinājumi par apsūdzībām Trampam likuma varas traucēšanā. Šo jautājumu Millers atstājis izlemšanai Baram, kurš kopsavilkumā paziņoja, ka Millera sniegtie pierādījumi ir nepietiekami, lai izvirzītu prezidentam apsūdzības varas traucēšanā.

ASV Kongresa demokrātu līderi aicinājuši publiskot visu Millera izmeklēšanas ziņojumu, uzsverot, ka tajā Tramps nav attaisnots.

Uz augšu