Merzļikina "Blue Jackets" negaidīti uzvar NHL līdervienību "play-off" ievadā

TVNET Sports

Kolumbusas "Blue Jackets" komanda, kuru pārstāv Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins, ceturtdien negaidīti Stenlija kausa izcīņas pirmajā mačā pārspēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta uzvarētāju Tampabejas "Lightning".

"Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 4:3 (0:3, 1:0, 3:0) pārspēja "Lightning", Austrumu konferences pirmajā kārtā izvirzoties 1-0 vadībā sērijā līdz vienas komandas 4 uzvarām.

Pirmajā periodā ar precīziem metieniem izcēlās kanādieši Alekss Kilorns, Entonijs Kirelli un Janni Gurdē, izvirzot "Lightning" vadībā ar rezultātu 3:0.

"Blue Jackets" vienus vārtus atspēlēja otrajā periodā, kad ar precīzu metienu atzīmējās amerikāņu uzbrucējs Niks Foliņo.

Atspēlēšanās turpinājās arī trešajā periodā, kad Kolumbusas labā pa vieniem vārtiem guva kanādieši Deivids Savārs, Džošs Andersons un amerikānis Sets Džonss.

Abām komandām vārtus sargāja Krievijas hokejisti - "Blue Jackets" sastāvā Sergejs Bobrovskis atvairīja 26 metienus, bet "Lightning" rindās Andrejs Vasiļevskis apturēja 22 ripas.

Sērijas nākamā spēle notiks naktī uz sestdienu pēc Latvijas laika.

Šī pāra uzvarētāji Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā spēkosies ar Bostonas "Bruins" vai Toronto "Maple Leafs".

Jau vēstīts, ka "Lightning" komanda triumfēja NHL regulārajā čempionātā, atkārtojot līgas rekordu - 62 uzvaras.

Sagaidāms, ka pašlaik 24 gadus vecais Merzļikins šosezon "Blue Jackets" rindās vēl nepiedzīvos debiju NHL, taču tas varētu notikt nākamsezon.

Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā zaudējumu piedzīvojusi Latvijas uzbrucēja pārstāvētā Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas ar 3:4 papildlaikā piekāpās Ņujorkas "Islanders".