Āgenskalna tirgū svin Lieldienas

FOTO: publicitātes

21. aprīlī plkst. 9.00-17.00 Āgenskalna apkaimes iedzīvotāji, ģimenes, seniori un citi interesenti aicināti kopā nosvinēt LIELdienas Āgenskalna tirgū ar folkloras kopu “Grodi” un topošajiem mūziķiem – CITY JAZZ RIGA Bigbenda skolas audzēkņiem. Gan lieli, gan mazi varēs iemācīties virpot olas bezmaksas darbnīcā un sacensties ar kaimiņu olu ripināšanā. Tikmēr pagalmā visas dienas garumā norisināsies tirgus, no kura mājās varēs doties ar lauku olām, pavasara salātiem, Lieldienu dekoriem un pūkainiem pūpolu pušķiem.

Programma:

Plkst. 12.05-13.15 CITY JAZZ RIGA Bigbenda skolas audzēkņu koncerts

Bigbendu skolas dibinātājs, vadītājs un viens no pasniedzējiem ir saksofonists, Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras pasniedzējs Kārlis Vanags. Bigbendu skolā mācās gan džeza mūzikas iesācēji, gan brīvā laika mūziķi, gan topošie un esošie profesionāļi. Tajā šobrīd aktīvi darbojas trīs kolektīvi – City Jazz Youth Band, City Jazz Late Night Band un City Jazz Big Band, kas ikdienā ne tikai apgūst muzicēšanu bigbendā, džeza teoriju un improvizāciju, bet arī regulāri uzstājas dažādos pasākumos, tādējādi nodrošinot koncertu praksi. Vairāki bijušie Bigbendu skolas audzēkņi šobrīd darbojas kā profesionāli mūziķi un pašreiz muzicē Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā.

Plkst. 13.30-15.00 folkloras kopas “Grodi” koncerts

Kopas “Grodi” dalībnieki vāc folkloras materiālus ekspedīcijās pie tautas teicējiem, kur arī apgūst tradicionālo dziedāšanas un muzicēšanas manieri. Folkloras kopai svarīgi ir organizēt un piedalīties gadskārtu svētkos un ģimeņu godos, tērpties arheoloģiskajos tautas tērpos un spēlēt senākās cilmes instrumentus – kokles, stabules, varganus, ģīgas, celma bungas un jaunākas cilmes instrumentus – armoņikas, akordeonus, vijoles, bases, bungas.

Plkst. 12.00-15.00 olu virpošanas darbnīca

Dalība visos pasākumos bez maksas.

Uz augšu