C, 11.08.2022.

Volkswagen pasaulei atklāj kārtējā elektroauto prototipu

TVNET Auto
Volkswagen pasaulei atklāj kārtējā elektroauto prototipu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Volkswagen ID. ROOMZZ
Volkswagen ID. ROOMZZ Foto: Volkswagen

Kā jau bija solīts iepriekš, Šanhajas automobiļu izstādē Volkswagen prezentējuši kārtējo ID. saimes elektromobili ROOMZZ.

ID. ROOMZZ ir konceptuāls SUV, kas apgādāts ar 4.līmeņa autonomās braukšanas tehnoloģijām, tātad spēj pārvietoties bez vadītāja iejaukšanās, elekrtopiedziņas agregātiem un vispirms Ķīnas tirgū nonāks 2021.gadā.

Prototipa grīdā ir iebūvētas baterijas ar 82 kWh ietilpību, un tās dod iespēju ar vienu uzlādes reizi nobraukt 450 - 475 kilometrus. 450 km gaitas rezervi auto nodrošina, ja mērīšanā tiek izmantots Eiropas Savienības WLTP (pasaules saskaņotā vieglo auto testu procedūra) standarts, un 475 km, ja vērtēšanā tiek lietots jaunais Eiropas braukšanas cikls jeb NEDC. 

Foto: Volkswagen

Runājot par baterijām, Volkswagen vēl norāda, ka ar 150 kW līdzstrāvas uzlādes iekārtu baterijas no nulles līdz 80% var uzlādēt 30 minūtēs. 

Foto: Volkswagen

Piedziņas sistēmu tikmēr veido divi elektromotori, kas kopā attīsta 306 zirgspēkus. Tā kā automobilim ir elektriska 4MOTION sistēma, tas 100 km/h spēj sasniegt 6,6 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums ir elektroniski ierobežots pie 180 kilometriem stundā.

Foto: Volkswagen

ID. ROOMZZ ir konstruēts uz Volkswagen elektromobiļu moduļveida platformas MEB, kas veidos pamatu veselai ID. modeļu saimei, kurā bez ROOMZZ ir arī konceptuāls sedans VIZZION, krosovers CROZZ, busiņš BUZZ un pat pludmales bagijs ID. BUGGY.

Foto: Volkswagen
Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu