Zemgales policisti aiztur piecu personu grupu un atsavina 1,4 miljonus kontrabandas cigarešu un munīciju

Ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Šomēnes Zemgalē aizturēta piecu personu grupa un atsavināti 1,4 miljoni nelegālo cigarešu, zelējamā tabaka, munīcija un citas akcizētas preces, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Policisti veikuši četras sankcionētas kratīšanas Aizkrauklē, Jēkabpilī un Lielvārdē. Kopumā atsavināti 1,4 miljoni cigarešu "Winston", "LM", "Marlboro", "NZ", "Gold Super Slim", kas bija marķētas ar Tadžikistānas un Baltkrievijas akcīzes markām. Liela daļa - 473 000 - nelegālo cigarešu atrasta speciāli izbūvētā slēpnī smagās automašīnas piekabē.

Kratīšanu laikā atrasti arī 37 000 bundžiņu ar zelējamo tabaku, 86 patronas un 3,5 litri nelegālā alkohola.

Atsavināta arī smagā automašīna "Renault Magnum", kuras piekabē bija izbūvēts slēpnis kontrabandas preču pārvadāšanai.

Visas aizturētās personas jau agrāk nonākušas policijas redzeslokā. Četri aizturētie ir no Zemgales, bet viens - no Rīgas reģiona. Viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Par notikušo sākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Bargākais sods par šo nodarījumu ir piecu gadu cietumsods.

Izmeklēšanas gaitā tiks pārbaudīta personu saistība arī ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Plašāki komentāri izmeklēšanas interesēs pašlaik netiek sniegti.

Uz augšu