PTAC brīdina par viltus kredītu sludinājumiem portālā "Zip.lv"

Nauda; ilustratīvs foto.

FOTO: LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis informāciju no licencēta patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēja SIA "Laredo 5", ka tā vārdā patērētājiem tiek piedāvāti viltus kredīti sludinājumu portālā "Zip.lv", informēja PTAC pārstāve Evija Lene.

Viņa norādīja, ka krāpšanas shēmā patērētājiem sludinājumos piedāvāti aizdevumi no 200 līdz 25 000 eiro, uzdodoties par "Lardeo 5". Lai saņemtu šādu aizdevumu, aizņēmējam tiek prasīts pārskaitīt uz sludinājumā norādīto maksājumu kontu 10 eiro, it kā ar nolūku identificēt pakalpojuma saņēmēju, taču solīto aizdevumu patērētājs tā arī nesaņem.

PTAC brīdina patērētājus uzmanīties no krāpniekiem un neveikt priekšapmaksas pārskaitījumus par kredīta saņemšanu. Maksājuma konta identifikācijai pietiek ar viena centa pārskaitīšanu un Latvijā neviens no patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem līdz šim nav prasījis vairāk par 10 centiem.

Vienlaikus PTAC aicina pievērst uzmanību arī kredīta izplatīšana veidam (kanālam), kādus parasti izmanto šādu pakalpojumu piedāvāšanai. Jāņem vērā, ka ziņu vai sociālo portālu komentāru sadaļā izvietotam sludinājumam visdrīzāk būs krāpniecisks raksturs.

Lene norādīja, ka gadījumā, ja patērētājs jau ir cietis un pārskaitījis nezināmām personām naudas līdzekļus, nesaņemot solīto kredītu, PTAC aicina vērsties Valsts policijā ar iesniegumu par krāpšanu.

PTAC atgādina, ja kāds piedāvājums izklausās pārāk labs, lai būtu patiesība, visdrīzāk, tas arī nav patiesība.

Uz augšu