Bijušais "Volkswagen" vadītājs tiesas priekšā varētu stāties vien 2020.gadā

Martins Vinterkorns

FOTO: EPA/Scanpix

Vācijas autobūves koncerna "Volkswagen" bijušā vadītāja Martina Vinterkorna tiesa saistībā ar tā dēvēto dīzeļgeitas skandālu varētu sākties vien 2020.gadā, otrdien paziņoja Braunšveigas apgabaltiesa.

"Apsūdzība ir saņemta un šobrīd tiek rūpīgi izskatīta," norāda Braunšveigas apgabaltiesas preses pārstāve.

Ja tā nonāks līdz tiesas prāvai, tad tā, agrākais, varētu sākties pēc vairākiem mēnešiem, ņemot vērā dokumentu daudzumu, ko nepieciešams izskatīt, skaidro preses pārstāve.

Jau ziņots, ka Vācijas prokuratūra pirmdien izvirzīja Vinterkornam un vēl četriem augsta līmeņa vadītājiem apsūdzības saistībā ar tā dēvēto dīzeļgeitas skandālu.

Prokuratūra norāda, ka "šīm personām izvirzītas apsūdzības vairākos noziegumos, kas realizēti vienā kriminālprocesuālā darbībā, jo sevišķi īpaši nopietnā krāpniecības gadījumā un likuma pārkāpumā pret negodīgu konkurenci."

Prokuratūra vēsta, ka Vinterkorns zinājis par kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras izmantošanu jau kopš 2014.gadad 25.maija, taču bija sniedzis garantijas varasiestādēm un klientiem par pretējo.

Turklāt "Volkswagen", Vinterkornam to zinot un apstiprinot, 2014.gada novembrī izdeva programmatūras atjauninājumu, kuras vienīgais mērķis bija slēpt kaitīgo izmešu manipulēšanas programmatūras izmantošanu, skaidro prokuratūra.

"Volkswagen" jau ir samaksājis miljardiem eiro soda naudās un kompensācijās patērētājiem šī skandāla dēļ, kas arī nopietni kaitējis šī uzņēmuma dīzeļautomobiļu tēlam.

"Volkswagen" 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Uz augšu