Ukrainas izlūkdienests paziņo par astoņu Krievijas diversantu aizturēšanu

Ilustratīvs attēls FOTO: AFP/SCANPIX

Ukrainā trešdien aizturēti astoņi Krievijas pilsoņi, kas tiek apsūdzēti diversiju rīkošanā, pavēstīja Ukrainas Drošības dienesta (UDD) priekšnieks Vasils Hricaks.

Aizturētie ir saistīti ar uzbrukumiem Ukrainas izlūkdienestu līdzstrādniekiem. Septiņi cilvēki bijuši diversantu grupas dalībnieki, bet astotais Krievijas pilsonis bijis ar to saistīts.

Grupas dalībnieki tiek apsūdzēti, ka viņi 4.aprīlī sarīkojuši neveiksmīgo uzbrukumu Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes līdzstrādniekam Kirilam Budanovam.

4.aprīlī Kijevā uzsprāga Budanova automašīna. Notikuma vietā tika aizturēts kāds vīrietis, kurš, kā skaidroja izmeklētāji, uzstādījis spridzekli.

Aizturētie Krievijas pilsoņi pēc analoģiska scenārija 2017.gadā Mariupolē sarīkojuši UDD pretizlūkošanas nodaļas komandiera slepkavību, norāda UDD.

"Kopš 2017.gada sākuma Ukrainas teritorijā no Krievijas un tā dēvētās DTR tika iesūtītas vairākas diversantu teroristiskās grupas," norādīja Hricaks.

"Šīs grupas iesūtīja Krievijas militārais izlūkdienests, lai veiktu politiskas slepkavības, lai likvidētu Ukrainas specdienestu virsniekus," Hricaka teikto citē Ukrainas tīmekļa medijs "Ukrainska pravda".

Divi aizturētie apgalvo, ka strādā Krievijas izlūkdienestā.

Ukrainā svētdien notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentīsies pirmās kārtas uzvarētāji aktieris Volodimirs Zelenskis un līdzšinējais valsts galva Petro Porošenko.

Atbilstoši jaunākajām prognozēm Zelenskis ievērojami apsteidz Porošenko.

Uz augšu
Back