Apstiprināta Turcijas opozīcijas uzvara apstrīdētajās Stambulas vēlēšanās

Turcijas policija vēršas pret Stambulā aizliegtās Starptautiskajai sieviešu dienai veltītās demonstrācijas dalībniecēm

FOTO: AFP/SCANPIX

Turcijas vēlēšanu komisijas amatpersonas trešdien oficiāli apstiprinājušas, ka Stambulas mēra vēlēšanās uzvarējis opozīcijas kandidāts Ekrems Imamoglu, sakaujot prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana Taisnības un attīstības partijas (AKP) kandidātu, pavēstījusi Imamoglu pārstāvētā Republikāņu tautas partija (CHP).

Stambulā ielas līdzās tiesas namam, kur saņemt mandāta apliecību bija ieradies līdzšinējais pilsētas rajona mērs Imamoglu, līksmā noskaņojumā bija sapulcējušies CHP atbalstītāji.

"Ekrems Imamoglu ir saņēmis savu mandātu," uzrunājot atbalstītājus tiesas namā, paziņoja CHP parlamenta deputāts Engins Altajs.

Vēlēšanu komisija otrdien pabeidza pārskaitīt daļu vēlēšanās Stambulā nodoto biļetenu, bet Imamoglu jārēķinās ar vēl vienu apelāciju, kuru AKP iesniegusi saistībā ar Stambulā it kā pieredzētajiem pārkāpumiem.

CHP pauda pārliecību, ka šī pārsūdzēšana ir nepamatota, un skubināja AKP akceptēt rezultātu.

Tomēr Augstākajai vēlēšanu komisijai vēl ir jāpieņem lēmums saistībā ar AKP oficiālo prasību sarīkot jaunas vēlēšanas. Nav skaidrs, cik ilgs laiks būs vajadzīgs šī lēmuma pieņemšanai.

Sakāve Stambulā Erdoanam ir ļoti sāpīga, zinot, ka viņš audzis Stambulas strādnieku rajonā, sācis tur savu politisko karjeru un 90.gados pats bija pilsētas mērs.

Uz augšu