C, 18.08.2022.

Londonā ceturto dienu turpinās vides aktīvistu protesti

LETA/AFP
Londonā ceturto dienu turpinās vides aktīvistu protesti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Londonā ceturto dienu turpinās protesti pret politiku klimata izmaiņu jomā, aktīvistiem radot satiksmes traucējumus daudzviet Lielbritānijas galvaspilsētā.

Protestu laikā šonedēļ aizturēti 340 cilvēki. Lielākā daļa aizturēta par sabiedrības kārtības traucēšanu un satiksmes traucēšanu uz ceļiem. Vairāki aktīvisti pieķēdējās pie leiboristu līdera Džeremija Korbina mājas žoga.

Taču pieci cilvēki tika aizturēti Nīderlandes un Lielbritānijas naftas kompānijas "Royal Dutch Shell" telpās. Aktīvisti bija apķēpājuši ēkas sienas ar grafiti un izsituši stikla durvis.

Savukārt trīs citiem aktīvistiem būs jāstājas tiesas priekšā par vilcienu satiksmes traucēšanu.

Protestus organizē kampaņas kustība "Extinction Rebellion", kuru pērn Lielbritānijā nodibināja augstskolu mācībspēki un kas ir kļuvusi par vienu no visstraujāk augošajām vides kustībām pasaulē.

Londonā aktīvisti pirmdien sāka bloķēt tiltus un ielu krustojumus.

Policija rēķinās, ka protesti turpināsies arī nākošajās nedēļās.

Protestu laikā tūkstošiem cilvēku nobloķēja Vaterlo tiltu, saliekot uz tā kokus puķupodos. Aktīvisti arī ierīkojuši nometnes Haidparkā un protestējuši Parlamenta laukumā, Oksfordas laukumā un citur.

Protestētājiem ir trīs galvenās prasības - valdībai ir "jāsaka patiesība par klimata izmaiņām", līdz 2025.gadam oglekļa dioksīda emisija jāsamazina līdz nullei un jāizveido pilsoņu asambleja, kas šajā jomā pārraudzītu progresu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu