TVNET no notikuma vietas: Olaines pagastā lielā platībā deg mežs
Papildināta

FOTO: Jānis Vingris/TVNET

Piektdien pusdienlaikā Olaines novada Olaines pagastā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā lielā platībā deg mežs,  informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD piektdien plkst.14.21 saņēma izsaukumu uz Olaines pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, degusi kūla. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg mežs un kūla, turklāt ar lielo vēju liesmas strauji izplatās.

TVNET ieradās notikuma vietā un sekoja līdzi notiekošajam.  

Tā kā ugunsdzēsēju glābēju piekļūšana pie degšanas vietām bija apgrūtināta, kā arī ņemot vērā liesmu straujo izplatību, sākotnēji ticis pieņemts lēmums piesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, kam vajadzēja sākt dzēšanas darbus no augšas. Taču, apsekojot degšanas teritoriju ar drona palīdzību, konstatēts, ka NBS helikoptera palīdzība tomēr nebūs nepieciešama un ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem spēs nodzēst ugunsgrēku, veicot dzēšanas darbus tikai no zemes.

Vietējā iedzīvotāja, kura izsauca ugunsdzēsējus, stāsta, ka ugunsgrēks apdzēsts aptuveni 30 metrus no viņas dārza mājiņas. Netālu atrodas Jāņupes dārziņi.

Dažu cilvēku mājām liesmas piezagušās vēl tuvāk.

FOTO: Jānis Vingris/TVNET

VUGD kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem veica šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanu.

Darbos iesaistīti gandrīz 20 ugunsdzēsēji-glābēji, kā arī sešas specializētās ugunsdzēsības automašīnas.

Patlaban visā Latvijā tiek dzēsti teju 30 ugunsgrēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Piektdien līdz plkst.16.45 ugunsdzēsēji glābēji steigušies uz 86 ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 73 izsaukumi bija uz kūlas ugunsgrēkiem.

Plkst.17.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur pie kanāla bija izcēlies kūlas ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pērnā zāle un pastāv liesmu izplatīšanās draudi, kā arī notikuma vietā izveidojies spēcīgs sadūmojums. 

VUGD informēja, ka, redzot dūmus, iedzīvotājus māc ziņkāre un vēlme savām acīm redzēt, kas ir noticis. Tomēr, tuvojoties ugunsgrēka vietai, cilvēki pakļauj sevi briesmām, jo atrašanās dūmos var kaitēt veselībai. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus, redzot dūmus, tomēr netuvoties ugunsgrēku vietai.

VUGD uzsvēra, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no ugunsdzēsējiem glābējiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību, jo tas ir ilgstošs un fiziski smags darbs.

Visbiežāk pie kūlas ugunsgrēkiem nav iespējams piebraukt ar autocisternu, tāpēc nereti ugunsdzēsēji glābēji līdz notikuma vietai dodas ar kājām un dzēšanu veic ar pletnēm un/vai roku smidzinātājiem. Kūlas ugunsgrēku dzēšana ir bīstams darbs, jo vēja ietekmē liesmas var pēkšņi mainīt virzienu un apdraudēt pašus dzēsējus.

Uz augšu