"Kriminālās ekselences fondu" maijā izrādīs Losandželosā

«Kriminālās ekselences fonds»

FOTO: kadrs no filmas

Režisora un scenārija autora Oskara Rupenheita filma "Kriminālās ekselences fonds" 11.maijā tiks izrādīta Losandželosas kinoteātrī "Aero Theatre", liecina Latvijas vēstniecības ASV ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Filma iekļauta Eiropas Savienības filmām veltīta festivāla programmā. Festivālā tiks izrādītas arī filmas, kas tapušas Austrijā, Beļģijā, Horvātijā, Čehijā, Igaunijā, Vācijā, Grieķijā, Itālijā, Lietuvā, Luksemburgā, Polijā un Rumānijā.

Kinolentes sižets ir par Imantu Veidi, kurš, rakstot scenāriju seriālam par krāpniekiem, kopā ar draugu Hariju Kuharjonoku izmēģina dažādas krāpšanas shēmas. Imants tik ļoti iejūtas jaunajā tēlā, ka pašam sakārojas kļūt par kriminālo autoritāti. Pie apvāršņa parādās veci blēži Duļķis un Aļģe, bet lielākais šķērslis ceļā uz kriminālās autoritātes statusu ir Imanta kaimiņiene.

Filmas galvenajās lomās iejutušies Lauris Kļaviņš, Andris Daugaviņš, Jana Rubīna, Juris Riekstiņš un Māris Mičerevskis.

Filma uzņemta bez valsts atbalsta. Projekta radošā komanda 2015.gadā ar iedzīvotāju atbalstu filmas veidošanai savāca 10 000 eiro finansējumu.

Kā ziņots, "Kriminālās ekselences fonds" pašmāju lielākā kinoteātra "Kino Citadele" 15 gadu pastāvēšanas laikā visapmeklētākā latviešu filma, uz kuras seansiem devušies 35 243.

Tāpat filma izrādīta citos Rīgas kinoteātros un Latvijas reģionos.

"Kriminālās ekselences fonds" pērn saņēma "Lielā Kristapa" balvu par labāko scenāriju, bet Daugaviņš šo balvu ieguva par labāko otrā plāna aktiera tēlojumu.

Uz augšu