Jēkabpilī aizliedz privāto dronu un kuģošanas līdzekļu izmantošanu militārās parādes laikā

Drons; ilustratīvs foto.

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

4.maijā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) parādes laikā Jēkabpilī nevarēs lietot bezpilota gaisa kuģus - dronus - virs militārās parādes un paraugdemonstrējumu zonas, kā arī kuģošanas līdzekļus noteiktā Daugavas posmā, liecina pilsētas pašvaldības izpilddirektora Guntara Goguļa izdotais rīkojums.

Rīkojums izdots, lai neapdraudētu valsts aizsardzības un drošības intereses, neradītu draudus pasākuma dalībniekiem un citu personu drošībai un veselībai.

Plānots, ka militārajā parādē piedalīsies karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti, gaisa spēka pārstāvji, ugunsdzēsēji un jaunsargi. Pasākumi iecerēti visas dienas garumā, tos noslēdzot ar Latvijas Valsts neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītu vakara koncertu Vecpilsētas laukumā.

Galvenā parādes norises vieta būs Rīgas iela. Parādes sākums plānots ar militārās tehnikas ekipējumu un aprīkojumu paraugdemonstrējumiem Rīgas ielā un Krustpils saliņā. Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies NBS orķestris, savukārt Daugavas akvatorijā plānoti gaisa spēku paraugdemonstrējumi.

Pēcpusdienā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā notiks draudzības futbola mačs starp jēkabpiliešu un NATO paplašinātās kaujas grupas komandām. Dienas noslēgumā Vecpilsētas laukumā būs skatāms grupas "Līvi" koncerts.

Uz augšu