T, 10.08.2022.

Uzvaras parkā pie ziedošajām sakurām apmeklētāji tiks cienāti ar tēju

LETA
Uzvaras parkā pie ziedošajām sakurām apmeklētāji tiks cienāti ar tēju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ziedošās sakuras un piemineklis Uzvaras parkā.
Ziedošās sakuras un piemineklis Uzvaras parkā. Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Šodien, 26. aprīlī, Uzvaras parkā pie ziedošajām sakurām jeb Japānas ķiršiem tiks izvietoti 16 soliņi un apmeklētāji tiks cienāti ar tēju, informēja SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Uzvaras parkā 2012.gada pavasarī ar Japānas vēstniecības atbalstu tika izveidoti 114 Japānas ķiršu koku jeb sakuru stādījumi. Kā norādīja Vaikulis, šogad sakuras zied kopā ar forsītijām, kuru plašie stādījumi ierīkoti parka daļā gar Aleksandra Grīna bulvāri.

Tējas ražotājs "Apsara" sakuru ziedēšanas laikā no šodienas līdz svētdienai sakuru ziedu baudītājus bez maksas cienās ar Japānas tēju.

Pēc Vaikuļa teiktā, tāds bijis uzņēmuma īpašnieka solījums bijušajam Japānas vēstniekam Latvijā Takaši Osanam, kad viņš pēdējo reizi apmeklējis Rīgu 2017.gada augustā. "Tējas malkošanas rituāls zem ziedošu sakuru zariem ir ļoti populārs Japānā un citviet pasaulē, kur zied šie koki," norāda Vaikulis.

"Rīgas meži" arī aicina parka apmeklētājus iesūtīt savus foto, kuros redzamas sakuras, lai noteiktu un vēlāk dabā iezīmētu vietas un rakursus, no kuriem izdodas vislabākie foto.

Savas bildes iedzīvotāji var sūtīt uz SIA "Rīgas meži" e-pastu. Desmit labākajiem autoriem tiks dāvāts Rīgas dārzu un parku ceļvedis, kurā apkopota informācija par pilsētas apstādījumu vēsturi un mūsdienu tendencēm.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu