Rallijam Estonia jau pieteikta pirmā WRC ekipāža

Esapeka Lapi

FOTO: EPA/Scanpix

Pašā vasaras vidū, no 12. līdz 14.jūlijam norisināsies Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta kārtējais posms - Rally Estonia. Tas jau pērn pulcēja vairākas pasaules rallija čempionāta komandas un ekipāžas un izskatās, ka šis gads nebūs izņēmums, jo jau ir pieteikts viens Citroen Total World Rally Team duets - Esapeka Lapi un Janne Ferms.

Pasaules rallija čempionāta dalībnieki Esapeka Lapi un Janne Ferms rallijā Estonia piedalīsies ar savu Citroen C3 WRC. Viņi ir pirmie un pagaidaām arī vienīgie WRC braucēji, kas pieteikušies sacensībām Igaunijas dienvidos, Otepes apkaimē. Kā norāda sacensību organizētāji, ceļi šajā trasē ir līdzīgi ceļiem Somijas rallijā, tādēļ tā ir laba iespēja sagatavoties pasaules čempionāta devītajam posmam, kas Somijā norisināsies augusta pirmajās dienās. Tāpat organizētāji norāda, ka Lapi un Ferms jau iepriekš ir piedalījušies rallijā Estonia, 2015. gadā ar S2000 klases auto izcīnot piekto vietu kopvērtējumā.

No šā gada Lapi un Ferms pārstāv Citroen Total pasaules rallija čempionāta komandu, un šobrīd ieņem sesto vietu kopvērtējumā. Viņu labākais sasniegums līdz šim ir otrā vieta, kas tika izcīnīta Zviedrijas rallijā.

"Skaidrs, ka Somijas rallijs man ir ļoti svarīgs. Priecājos, ka varu izmantot iespēju izbraukt vēl pirms tā, lai būtu tik gatavs, cik vien iespējams, jo posmi Igaunijā ir tik ļoti līdzīgi ceļiem Juveskilē, turklāt vietējie fani ir ļoti entuziastiski un sagaida mūs ar lielāko prieku," - tā Lapi.

Tikmēr Citroen Racing direktors Pjērs Budārs norāda, ka Esapekas Lapi piedalīšanās rallijā Estonia būs ne tikai ieguvums viņam pašam, bet arī vērtīgu datu iegūšanas iespēja Sebastjanam Ožjē, jo jau pagājušais gads pierādījis, ka pēc rallija Igaunijā var uzrādīt teicamus rezultātus Somijā, proti, otro vietu kopējā ieskaitē. 

Uz Lapi un Ferma piedalīšanos rallijā Estonia ar gandarījumu raugās arī Citroen importētāja Baltijas valstīs, Veho Eesti AS valdes loceklis Mihkels Vakss. Viņa vārdiem sakot, veiksmīgā sadarbība starp Citroen importētājiem un rallija organizētājiem ir kārtējais apliecinājums WRC rūpnīcas komandas entuziasmam piedalīties sacensībās Igaunijā, un arī liecina par rally Estonia potenciālu reiz kļūt par pasaules čempionāta posmu. Identiskās domās ir arī Shell Helix Rally Estonia organizētājs Urmo Āva.

Uz augšu