Uzraudzības nolūkos Pūce pieprasījis informāciju par Rīgas Centrāltirgus darbību

FOTO: Toms Koklītis/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) Rīgas vicemēram un SIA "Rīgas Centrāltirgus" kapitāldaļu turētājam Vadimam Baraņņikam (S) pieprasījis informāciju par uzņēmuma darbu, tai skaitā par tā finansēm, apstiprināja pats ministrs.

Viņš norādīja, ka tas tiek darīts, turpinot uzraudzīt Rīgas domes darbu un turpinot sekot līdzi arī pašvaldības kapitālsabiedrībās notiekošajam.

Taujāts, par ko tieši ministrijai ir bažas attiecībā uz Centrāltirgu, Pūce norādīja, ka ministrijas uzdotie jautājumi ir dažādi. Piemēram, dome paredzējusi realizēt apjomīgu Eiropas Savienības projektu, kas paredz kanālmalas atjaunošanu, tostarp, arī Centrāltirgus teritorijas rekonstrukciju. VARAM ir bažas par zināmiem ieguldījumu riskiem, tādēļ pieprasīta visa uzņēmuma finanšu informāciju, jo saistības pēc projekta realizācijas pārņems tirgus, skaidroja ministrs.

Tāpat saņemtas iedzīvotāju vēstules, kurās vērsta uzmanība uz vairākiem Centrāltirgū notiekošajiem procesiem, pauda Pūce.

Kopumā Baraņņikam nosūtīti vairāk nekā desmit jautājumi, uz kuriem atbildes viņam jāsniedz līdz mēneša beigām.

"Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka 2017.gadā Rīgas Centrāltirgus apgrozījums bija 7,02 miljoni eiro, bet zaudējumi - 796 163 eiro. 2016.gadā Centrāltirgus strādājis ar 45 735 eiro peļņu.

Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas domei un ir dibināts 1995.gadā.

Uz augšu