Kāds būs Saseksas hercogu bēbīša vārds? Ir varianti!
Alberts? Artūrs? Džeimss?

FOTO: Reuters/AP Scanpix/EPA/AFP

Saseksas hercogi vakardien, 6. maijā plkst. 05:26, beidzot satika savu pirmo atvasīti - 3,2 kg smagu dēlu. Kā sauks jaunāko Lielbritānijas karaļnama ģimenes atvasi?

"Mums ir prieks paziņot, ka Meganai un man šorīt piedzimis zēns - ļoti veselīgs puika,"  televīzijas kameru priekšā Vindzoras pilī paziņojis jaunais tēvs. "Māmiņai un bērnam klājas neticami labi. Tas ir apbrīnojamākais pārdzīvojums, kādu vien spēju iedomāties. Mana sieva ir varone!"

FOTO: Reuters/ScanPix

Jaundzimušais princis, kuram vēl nav dots vārds, kļuvis par septīto pretendentu uz Apvienotās Karalistes troni pēc sava vectēva prinča Čārlza, viņa vecākā dēla prinča Viljama un viņa bērniem Džordža, Šarlotes un Luisa un sava tēva prinča Harija.

Kāds tad varētu būt Saseksas hercogu dēla vārds? "Mēs par to vēl domājam," neslēpa princis Harijs.

"The William Hill" bukmeikeru aģentūra ja piedzimtu zēns, prognozēja, ka tad vārds varētu būt: 1. vieta: Alberts; 2. vieta: Artūrs; 3. vieta: Džeimss.

Artūrs kā pirmais prognozētais zēna vārds nosaukts bukmeikeru aģentūrā "Coral". Kā nākamais ir Filips, Alberts, Džeimss. Arī vārdi - Aleksandrs un Alfrēds parādās likmēs. 

Grūtniece Megana apmeklē Londonas Nacionālo teātri

FOTO: Reuters/AP/Scanpix

Saseksas hercogu pirmdzimtais nenēsās titulu “princis”. Izrādās, viss nonāk pie Lielbritānijas karaliskās ģimenes zelta likuma, kurā teikts, ka tituli «princis», «princese» un «Viņa Karaliskā Augstība» tiek piešķirti monarha bērniem vai mazbērniem. Princis Džordžs un princese Šarlote ir izņēmums. Tas tādēļ, ka princis Viljams ir nākamais rindā uz troni pēc sava tēva prinča Čārlza, kurš ieņems savas mātes karalienes Elizabetes II vietu. 2013. gadā karaliene noteica jaunu kārtību, kas oficiāli stājās spēkā 2015. gadā, divus mēnešus pirms Šarlotes dzimšanas. Tas ļāva viņai piešķirt tādu pašu karalisko titulu kā Džordžam. Ja izmaiņas nebūtu veiktas, burvīgā mazā dāma būtu lēdija Šarlote Mountenbata-Vindzora. 

Saseksas hercogu pāra kāzas

FOTO: AFP/SCANPIX

Saseksas hercogi jāvārdu viens otram teica 2018. gada 19. maijā, bet par hercogienes grūtniecību pasaule uzzināja oficiālā paziņojumā no Kensingtonas pils  - 2018. gada 15. oktobrī. 

Uz augšu