ASV skolā netālu no Kolumbainas traģēdijas vietas izcēlusies apšaude

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV Kolorādo štatā otrdien tika sarīkota apšaude skolā, ievainojot vismaz astoņus skolēnus pusaudža vecumā, un pēc tās ir aizturēti divi aizdomās turēti vīrieši, paziņoja policija.

Vairāki no ievainotajiem skolēniem bija kritiskā stāvoklī, bet neviens personāla darbinieks vai skolotājs nav ievainots.

Visjaunākais no ievainotajiem ir 15 gadus vecs, paziņoja Daglasas apgabala šerifs Tonijs Spērloks.

Aizdomās par apšaudes sarīkošanu ir aizturēti divi šīs skolas audzēkņi – viens pieaudzis vīrietis un viens jaunietis.

Incidents notika skolā Hailendsrānčas pilsētā, kas atrodas astoņu kilometru attālumā no Kolumbainas vidusskolas, kur 1999.gadā divi smagi bruņoti pusaudži nošāva 12 skolēnus un vienu skolotāju.

Otrdienas apšaudē aizdomās turētie to sarīkoja divās atsevišķās vietās dziļi skolas teritorijā. Apšaude notika skolas kompleksa vidusskolas nodalījumā, kur audzēkņi mācās pēdējos četrus gadus pirms koledžas.

Notikuma vietā tika atrasta pistole.

Skolas administrācija "gandrīz uzreiz" paziņoja policijai par notiekošo, un policisti ieradās skolā pēc divām minūtēm, sacīja šerifs.

"Man jātic tam, ka skolā ieradušos policistu ātrā reakcija palīdzēja izglābt dzīvības," sacīja Spērloks.

Skola pēc apšaudes tika slēgta uz vairākām stundām. Vairākās citās šī rajona skolās tika veikti drošības pasākumi.

Šerifs sacīja, ka abi aizdomās turētie iepriekš nebija nonākuši likumsargājošo iestāžu redzeslokā.

Lai gan Kolumbainas vidusskolas slaktiņš izraisīja asas debates ASV par šaujamieroču turēšanas tiesībām un bruņotu vardarbību, pēc 20 gadiem vēl nav rasts risinājums šai problēmai, bet apšaudes ASV skolās kļuvušas par biežu parādību.

Uz augšu