Pirmo reizi Latvijā – elektronikas pionieru "Tangerine Dream" jaunākais sastāvs

"Tangerine Dream" jaunākais sastāvs

FOTO: publicitātes

27. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pirmo reizi Latvijā uzstāsies vācu elektroniskās mūzikas apvienības “Tangerine Dream” jaunākais sastāvs. Grupas līderis ir Torstens Kveišnings (Thorsten Quaeschning), kas apvienībā muzicē kopš 2005. gada. Kopā ar viņu uzstājas Ulrihs Šnauss (Ulrich Schnauss), kas grupā ir no 2014. gada, un Hošiko Jamanē (Hoshiko Yamane), kas muzicē apvienībā no 2011. gada.

Skatītājiem tiks sniegta unikāla iespēja baudīt programmu, kas ietver sevī apvienības spilgtākos sacerējumus. Tai skaitā filmu mūzika (“Zaglis” ar Džeimsu Kānu galvenajā lomā un “Burvis” ar Roju Šaideru), grupas klasiskās kompozīcijas (Dolphin Dance, White Eagle utt.), kā arī pa druskai no jaunākajiem daiļrades posmiem.

“Tangerine Dream” oriģinālo sastāvu pamatoti uzskata par vācu vai, precīzāk, Berlīnes elektroniskās skolas radītājiem un kopumā vienu no spēcīgākajiem jomas pīlāriem, uz kuru ietekmi līdz pat šodienai atsaucas neskaitāmas grupas un mākslinieki. Par atzinību liecina kaut vai septiņas Grammy nominācijas, miljonu pārdoto ierakstu tirāžas, klausītāju un kritiķu sajūsma.

Sākotnēji grupa spēlēja krautroku, bet 70. un 80. gados, līdz ar elektronisko instrumentu nozares attīstību, pamazām radās iespējas paplašināt radošās robežas. Tāpēc “Tangerine Dream” daiļrade ietver gan apgaroto new age un ambiento mūziku, gan trauksmainu space un enerģiskus deju ritmus. 

Kopš dibināšanas 1967. gadā “Tangerine Dream” sastāvs vairākkārt mainījies, taču par kodolu vienmēr kalpoja multimākslinieks Edgars Frēze (Edgar Froese). Dažādos posmos grupā darbojās arī tādas leģendāras personības kā Klauss Šulce, Kristofers Franks un Pēters Baumans. Vairāk nekā 50 pastāvēšanas gadu laikā kopumā iznācis aptuveni 100 studijas albumu. Divi no tiem - “Phaedra” un “Rubycon” - iekļauti 25 visu laiku ietekmīgāko ambientās mūzikas albumu topā.

2014. gadā Edgars Frēze ķērās pie jauna muzikālā materiāla radīšanas, taču diemžēl jau nākamajā gadā slimība izdzēsa šī talantīgās personības dzīves gājumu. Tomēr līdz ar to “Tangerine Dream” stāsts nebūt nebeidzas – pēc paša Frēzes lūguma sākto turpina viņa domubiedrs Torstens Kveišnings kopā ar Ulrihu Šnausu un Hošiko Jamanē. 2017. gadā, par godu “Tangerine Dream” 50. jubilejai, kolektīvs izdeva albumu “Quantum Gate”, kas ietver Edgara Frēzes iestrādes ar pašu radītiem papildinājumiem. To atzinīgi uzņēma ne tikai pārliecināti grupas fani, bet arī  jaunāka sabiedrības daļa (ieraksts iekļuva Eiropas deju un elektroniskās mūzikas topos).

Edgars Frēze

FOTO: Wikipedia.org

Tāpat apvienība atsākusi aktīvu koncertdarbību.

Biļešu pārdošana visā “Biļešu servisa” tīklā un www.bilesuserviss.lv

Uz augšu